Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg szeretném tanítani a...

Meg szeretném tanítani a követésre a lovam, de ha szemben állok vele, és a feje felém néz, akkor igyekszik kitérni a pozícióból és nekem támad, megharap. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A ló mén, és mivel felülni még nem tudok rá, ki szeretném vívni a vezéri szerepet, vezetgetni szoktam, meg körbe hajtani is körön, a kajától el szoktam zavarni, és már azt is szépen megvárja vigyázzban, amíg elrendezem neki, és csak akkor jön oda, mikor elmegyek... és most meg szerettem volna tanítani a követést... volt rajtam kézvédő is, és úgy megharapott, hogy még azon keresztül is látszik... nem tudom mit csináljak, egyszerűen nem bírok el vele, de nem akarom hogy úgy vegye, hogy ő a főnök...szóval az eset után is hajtottam még körön kicsit...de nem tudom hogy most félelemből csinálja (nem ismerem az előéletét..vagyis annyit tudok, hogy biztosan ütötték már meg), vagy mi a baja...amúgy is harapdálós (próbálom leszoktatni, kevés sikerrel..) de ha szembe fordítom homlokkal nekem, akkor ez történik, nekem támad ( át nem gázol rajtam, hanem igyekszik mellettem elfutni)..eleinte ágaskodott is, de arról már lebeszéltem...nem tudom mit csináljak, így eladni sem akarom, mert nem akarok másokat veszélyeztetni...

Talán ha szembe kerül velem, azt felhívásnak veszi harcra? Fenyegetőnek érzi?

Tippek, hogy miért csinálja, és mit tehetnék?


Ezt szerettem volna vele megtanítani, ami a videón látható:


https://www.youtube.com/watch?v=fmoNNI3Pub4&index=22&list=PL..



2016. júl. 29. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit a videón látsz: a ló előre meg lett tanítva erre, plusz megcsinálta már az összes parellis játékot, és nincs azzal gondja, hogy az ember mondja meg, hogy mit akarunk. Ha két ló szemben áll egymással, az egyértelműen harcra való felhívás, amiből a te csikód igyekszik kitérni "át nem gázol rajtam, hanem igyekszik mellettem elfutni". Most neki olyan érzés, amikor te nem csináltál semmit (hited szerint), de anyukád neked esik, leszid... Te hogyan reagálnál? Kitérés, sírás, vagy veszekedés. Utóbbi, amikor beléd harap...

Nézzetek egy irányba, váll a váll mellett, egy lépés előre, állj, előre, állj... Dícséret, egyre kevesebb segítség, és menni fog melletted. Ménnek egyébként sincs keresnivalója a hátad mögött, mert hátul nincs szemed, és nem látod, mit művel.

2016. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi! :) De akkor hogyan tanítható meg ez, amit a videón látunk? Néztem már egy csomó ilyen 'első lépések, hogyan kezdd el' stb. videót, leírást, de erről senki nem ír, hogy mi van akkor, ha neked ugrik a ló szemből...

egyébként mikor vezetem, akkor is mindig ő akar elől menni, és inkább menne körbe, minthogy megálljon, mikor én megállok...gondoltam ezzel könnyebb lesz, hogy megérti hogy mi a feladat... de nem jött össze :) Azt hiszem megvárom, míg ki lesz herélve, és közösségbe tudom vinni...

2016. júl. 29. 11:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyilván azèrt nincs róla video mert nem kezdő, hanem profi szint támadó lovat kezelni ès nem, nem te leszel az első aki kajd megmutatja. Szóval szokjad a gondolatot hogy te azt a lovat már nem fogod tanìtani, ugyanis már elcseszted. Rájött hogy erősebb te meg fèlsz tőle. Eleve mi a fene az a kèzvèdő?! Bammeg neked ha támad le kène reagálni, ha rúg akár centikre akkor is nyugodt maradni, ha eltalál akkor is tovább tanìtani. Kèzvèdő.... szánalmas! Nyìltan hirdeti hogy fèlsz tőle amikor mèg semmit nem is csinált! Ő meg nem hülye, nyilván levágja a norverbális jelekből mi a helyzet... Aki ennyire kezdő menjen el először tanulni, mert videóból nem lehet megtanulni mire kèpes egy ló ès hogy kell körülötte mozogni. Ez szìn tiszta gyakorlat drágaságom!
2016. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem hátrálok meg tőle. Meg ha ilyet csinál, mindíg el zavarom, és azért van rajtam a kézvédő, hogy ne is kelljen önvédelemből meghátrálnom, vagy elrántanom a kezem, ha próbálkozik...A régi helyén bántották és nem bántak vele jól, és megsajnáltam. Sajnálom hogy van szívem, mert így szép lassan magamat nyírom ki, de most már mindegy, ez van. Nem állíthatom be a boxba és tömöm neki a kaját, ő is élőlény. Egyébként nem rúgott soha rám. Felelőssé váltam érte, mikor megvettem. Nem bújhatok ki alóla, hiába jöttem rá, hogy nagy falat nekem (amikor megvettem nagyon szar állapotban volt, és akkor még nem látszott, hogy ilyen a természete). Én értem, hogy nem lehet videóból megtanulni, de az ember próbálkozik valamit csinálni, mert nem ismerek senkit errefelé, aki tud foglalkozni ilyennel, nekem meg nincs arra többszázezer forintom, hogy elvigyem valakihez, aki aztán vagy segíteni tud, vagy nem (és a ló akkor sem engem fog tisztelni, hanem őt).
2016. júl. 29. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval egyetértek (a másodikkal is, de inkább az első gondolatára és stílusára reflektálnék). Először állj be a lovarda közepére, és ő is álljon ott, ahova te rakod. Ha ellép, akkor tereld vissza, álljon nyugodtan, ne játsszon se veled, se a szárakkal, vagy akármivel. Ha ez megy már, akkor hagyd ott, járd körbe párszor, majd ha kéred, akkor menjen veled. Szerintem lényeges, hogy ne előzd be a lovat, maradj a vállánál, de tőle is kérd ezt. Ha siet, te ne tedd, mert az azt jelenti, hogy ő nyomott meg téged, te meg engedtél neki. Fal mellett könnyebb szerintem, lépegessen szépen, nyugodtan, de a válla ne előzze meg a te válladat. Ha ezt teszi, akkor elől pálcával, vagy a szár rázásával (nem rángatásával!!!, az maradjon mindig laza) jelzel neki, hogy lassítson. Megállsz, ő is álljon meg. Ha nem teszi, akkor te ne csinálj mást, állj egy helyben és küldd vissza oda, ahol állnia kellene. Fontos, hogy te ne nagyon változtass helyet, inkább őt küldözgesd. Fontos a testbeszéd, de nem egy agysebészet, nézz videót klasszikus, akadémista lovasokról, akik futószáraznak vagy kézen dolgoznak. Szintén említésre méltó, hogy ne legyél dühös a lóra, ne kiabálj, kifejezéstelen arccal mutasd a feladatát.
2016. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha előre siet, mikor vezetem, mindíg megyek vele egy kört, és vissza vezetem magam mellé, szoktam ilyen játékot is játszani vele, hogy én nyomom, ő enged, pl odébb küldöm, stb, de mikor vezetem, akkor ha nem akar megállni, vagy lassítani, akkor is van, mikor oda csíp. Persze nem az a baj, hogy félek tőle, csak kellemetlen...arra gondoltam, maradok a futószárazásnál, meg a kötél nélkül mozgatásnál, mert akkor elkerülhetem az esetleges "fizikai harcot".. nyilván ő az erősebb, nekem kell okosabbnak lenni. Egyébként ha elzavarom, pl. szemben elindulok felé, akkor ha szabadon van, akkor mindig hátrál, elmegy stb. csak kötélen nem... szerintem zavarja, hogy korlátozom, és ezért gondolom hogy szerintem önvédelem...Mert egyébként a kaját szépen 2 méterre megvárja, míg oda adom neki, és elmegyek az etetőtől, csak akkor megy ő oda, ő mindíg a kajálásnál a második...De ugye fizikailag nem tudom erővel kontrollálni, ha ő nem akarja. :)
2016. júl. 30. 11:34
 7/7 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma, tudja a feladatot! :)
2016. aug. 21. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!