Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nos lovaglás közben sajnos...

Zsolt987 kérdése:

Nos lovaglás közben sajnos leestem a lórol és azóta tartok tőle. Szeretném legyőzni a félelmem de nem tudom hogy hogyan. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Az egyik felvonulásunk közben a herélt lovam bakozni kezdett és néhány ugrása után alá kerültem. Nem lett komolyabb bajom csak a fejemet ütöttem be és a karom repedt meg viszont azóta nem ültem vissza a lóra csak fogatban folytattam a versenyeket. Ez kb 5 éve volt és elég mély nyomot hagyott bennem. Azóta lecseréltük a lovam szintén egy heréltre ami gyönyörü és szeretnék visszaülni a nyeregbe.

#lovaglás #ló #félele.
2016. júl. 31. 14:26
 1/6 anonim válasza:
Kérj segítséget egy lovasoktatótól
2016. júl. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen sajnos nem lehet másképp túlesni, minthogy felülsz. Elkezdheted fokozatosan, egyre többet foglalkozni vele, stb., de a félelem végső soron akkor múlik el, amikor már rendszeresen lovagolsz rajta.


A félelem lényege a következő. Hallottál az instrumentális kondícionálásról? A lényege az, hogy:

1. van egy kielégítésre váró motivátorod (pl. éhes vagy)

2. van rá több cselekvési szándékod (pl. rendeljek pizzát vagy csináljak szendvicset)

3. egy megvalósult cselekvésed (jó lesz a szendvics)

4. ennek egy eredménye (hmm, még éhes vagyok)


Ha az eredmény negatív, akkor a cselekvést ritkábban hajtod végre, ha pozitív, akkor gyakrabban.


Na már most... Amennyiben a kielégítésre váró motivátor a félelem, abban az esetben azt szeretnéd, hogy ez elmúljon. Így néz ki:


1. félek

2. nem kéne felülnöm a lóra

3. nem ülök fel a lóra

4. nem félek (pozitív eredmény)


Ez a pozitív végkimenetel megerősíti benned a nem kéne felülnöm a lóra cselekvési tervet, ami úgy jelenik meg, hogy erősebbé teszi a félelmed. Ez a szorongás feedback loopja a pszichológiában. Így lehet egy triviális félelmet fóbiává erősíteni, vagy generalizálva kiterjeszteni mindenre.


Ez a feedback loop viszonylag hamar tönkre megy akkor, ha pozitív eredményt tudsz elérni más viselkedési tervvel. Azaz egyszerűen csak felülsz a lóra, próbálsz a határaidon belül maradni (felülsz először csak öt percre, aztán tíz percre, stb.), de azon belül jól érezni magad.


Ha pszichológus lenne melletted pontosan ugyanezt csinálná. Fóbiát is így kezelünk. Szisztematikus deszenzitizációnak hívják a technikát. Kell hozzá bátorság, de nagyon jól működik.


Remélem, nem voltam kusza.

2016. júl. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
5 éve volt velem is az, hogy leestem a lóról, pár centi választotta el a fejemtől a patáját. Ugyan nekem nem volt félelmem, és rögtön is visszaszálltam rá. Szerintem fokozatosan szoktasd magad vissza a lovakhoz és csak bátorság. Ugyanis a lovak megérzik , ha baj van. Vagy kérdd egy ismerősöd segítségét , akiben bízol és ott van melletted, vigyáz rád.
2016. júl. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is fokozatosan szokj vissza. Először csak ismerkedj vele, például kipróbálhatnád a szabadidomítást. Ez mindkettőtöknek egy szuper dolog, kölcsönös lesz a bizalom. Ápold le sokszor, beszélj hozzá, majd ha úgy érzed, hogy maximálisan megbízol benne, ülj fel rá.
2016. júl. 31. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt magadban kell eldöntened. Én ötször estem és egyből visszaültem. Volt agyrázkódásom is. A lovaglás ezzel jár. Számolnod kell ezzel. Ha úgy döntesz ezt bevállalod, menj vissza a lovardáva és ülj fel a lóra. Szerintem ezt tényleg csak egymagad tudod elintézni.
2016. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Lilike0130 válasza:
Engem is dobott le ló de megpróbáltam elfelejteni és újra nyeregbe ülni.Sajnos a lovassport veszélyes de ha szeretnél lovagolni ülj vissza de csak akkor ha már nem félsz mert különben nem lesz a legjobb
2016. aug. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!