Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy viselkedik egy ló a...

Hogy viselkedik egy ló a megszúrja egy méh?

Figyelt kérdés
Hogy viselkedik egy ló a megszúrja egy méh?

2016. aug. 3. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyihorászik eggyet !


Nem tudom de nem valószínű hogy megtörténik mivel a ló állandóan a farkával csapkod ezzel hessegeti el a bögölyöket . Amúgy a méhek nem szivesen csípnek mivel nekik kiszakad a fullánkjuk és elpusztulnak ellentétben a darazsakkal akik töbször is képesek csípni .

2016. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

A lóvaknak eleve nagyon bastag a bőrük

2016. aug. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi extra reakció.. Nem olyan érzékenyek, mint mi. Max megvakarja utána.
2016. aug. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat nem az volt amire sejtettünk!Már volt kint az állatorvos!

Még egyszer köszönöm! :)

2016. aug. 4. 08:56
 5/5 szabóméhészet ***** válasza:
64%

a lóra nagyon veszélyes a méhcsipés,4-5 méhcsipés képes megölni egy lovat.a méh mérge bontja a ló idegsejtjeit.

az első méhcsipés után a ló már megvadul.mivel a ló szaga,izzadtsága erős,igy a méhek képesek tömegével támadni.ha időben érkezik állatorvos,és kap a ló adrenalin injekciókat,akkor talán van esélye a megmaradásra.


szemben a szarvasmarhával,melynek a méhcsipés jóformán meg se kottyan.


nem véletlen hogy régen mikor még nem teherautón,illetve a XX.század első felében amikor vasúton vándoroltak a méhekkel,lovas szekeret lovaskocsit a legritkább esetben használtak a méhek vándoroltatásához.ökrös szekerekkel szállitották a méheket.


1995 körül Győr megyében Rédén voltak a méheim akácon lepakolva.az összes odatelepült méhészettel együtt közel 3000 méhcsalád volt odaszállitva.egyik alkalommal épp a méheknél voltam,benn az erdőben.a kaptársorok előtt egy széles 2-300méteres tisztás volt.egyszercsak legnagyobb döbbenetemre felbukkant egy 5-6 lovasból álló kirándulócsapat(nem messze oda van egy lovarda amúgy).

pont bele a méhek repülési vonalába.kiabáltam nekik hogy tünés onnan,de minnél hamarabb,lovas létetekre nem tudjátok hogy lóval méhészet közelébe nem megyünk! szerencsére nem lett baj.

2016. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!