Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az edzőm nagyon megfog sértődni?

Az edzőm nagyon megfog sértődni?

Figyelt kérdés

Szóval 12 éves lány vagyok. Úgy döntöttem elszeretném kezdeni a versenyzést de azt ebben a lovardában amibe járok nem lehet(nincsenek is rá alkalmas lovak) . Fájó szívvel vissza megyek a régi lovardámba. A múlkor családi okok miatt nem tudtam menni 3 hétig és máris ért az edzőm,hogy haragszok e vagy miért nem járok.

Most meg ha lovaglás után csak összepakolom a cuccaimat és aztán keresni fog mit csináljak? Nekem lesz lelkiismeretfurdalásom.

Amúgy a régi lovardám amúgyis nagyon közel van(ott is nagyon jó edző van) és tisztább ott az istálló meg minden. Szóval sok okból váltok lovardát.

De az edzőmmel nagyon jó a kapcsolatom és a lovasokkal is(elmondjuk egymásnak bánatunkat meg mindent). De ha keresni fog mit mondjak?😞 a jövő héten fogok utoljára oda menni. Mondjam meg hogy lehet már nem fogok járni lovagolni vagy majd mondjam meg a legjobb baratnomnek hogy ő mondja meg az edzőmnek hogy ő úgy hallotta lovardát váltottam?

Tudom komplikált,bocsi.



2016. aug. 7. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Sokkal kevésbé sértő,ha odamész hozzá,elmondod neki,hogy lovardát váltasz,felsorolod az okokat.Ez a tisztességes,meg fogja érteni.

Elmondod neki,hogy őt tiszteled,kedveled,meg voltál elégedve a munkájával és megköszönöd neki.

A felnőttek így csinálják.

2016. aug. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első nagyon jól leírta. Ha megfogadod a tanácsát, biztosan meg fogja érteni az edződ.
2016. aug. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább odaállsz elé, hogy versenyezni akarsz... De itt ugye nem adott a lehetőség, ezért kerestek lovardát. Szépen megköszönöd minden munkáját amit tett érted...
2016. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenes út a legjobb.Odaállsz elé, a szemébe nézel, és megmondod hogy lovarát kell hogy válts.Elmondod hogy szeretted az óráit és köszönöd hogy tanított, hálás vagy neki.Nekem úgy volt hogy a keresztapámmal együtt jártam lovagolni, és neki valami nézeteltérése volt az eddzőmmel, és átment egy másikhoz és engem is rábeszélt.Aztán amikor lovagoltam találkoztam vele...Szörnyű volt.
2016. aug. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld kéz. Csak sajnos az a baj hogy nagyon félős vagyok😣
2016. aug. 7. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább gyáva, ha csak úgy elslisszolsz minden mondanivaló nélkül. Te pedig erre azt mondod hogy félős vagy...

Nem rosszindulatból mondom ;-)

Szerintem tisztességesen, szépen zárjátok le a lovaglást, hogy ne legyen lelkiismeret furdalásod és ne kelljen majd bujkálnod meg kifogásokat keresned. Szépen megköszönöd és csókolom.

2016. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Inkább csak félek,hogy megharagszik,mert jó a kapcsolatunk.
2016. aug. 7. 22:29
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobban megharagszik,ha szó nélkül eltűnsz.

Az életben úgy van,hogy minden döntésünkért vállalni kell a felelősséget.Jó alkalom ez a mostani,hogy megtanuld.

2016. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Nem baj, ha félős vagy. Ennek sok előnye is van, mert "félsz" attól, hogy a másikat valami durvasággal megbántod s így óvatosabb vagy, mint azok, akik túl nyersen intézik a dolgokat.

Viszont egy bizonyos józanság és határozottság kell, pont azért, hogy lehetőleg ne bántsuk meg pl. az edzőnket (ha esetleg meg akar sértődni, akkor úgyis meg fog, de ha ilyesmi előfordulna, azzal nem szabad törődni).


Szóval én is bátorítalak, hogy beszélj vele, ha alkalom adódik, esetleg valami kis jelképes ajándékot is adhatsz neki köszöneltül. Nem biztos, hogy minden indokodat el kell sorolnod, hogy miért váltasz lovardát, a lényeg, hogy jelezd, hogy most egy darabig nem tudsz ide járni. Esetleg azt hangsúlyozd, hogy az iskolai elfoglaltságaid miatt jobbnak tűnik, hogy a közelebbi lovardába menj. Akár arra is hivatkozhatsz, hogy a szüleid modnták, hogy közelebbi lovarda kellene... Az is lehet, hogy megkérdezed az edzőtől, hogy újra jelentkezhetsz-e nála, ha az élet úgy hozza, hogy megint ebbe a lovardába tudnál járni megint (hiszen valóban nem lehet tudni, mit hoz a jövő). Ezzel nyilvánvalóvá teszed, hogy nem vele voltál elégedetlen, sőt hálás vagy iránta.


A versenyzés lehetőségét a másik lovardában talán nem is emlegetném, mert azt nehéz úgy megfogalmazni, hogy ne tűnjék "számonkérésnek".

2016. aug. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha olyan jó a kapcsolatotok, biztos meg fogja érteni szerintem mindenképpen menj oda hozzá és mondd el ezt neki, ezt úgy illik, már bocsi, de nem is értem, hogy hogy jutott eszedbe csak úgy összepakolni szó nélül és elmenni😃
2016. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!