Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovamnál rossz élményt okoztun...

Lovamnál rossz élményt okoztunk. Hogyan hozhatom rendbe? Hogy nyerjem vissza a bizalmát?

Figyelt kérdés
Díjugratásban versenyzünk (versenyeztünk) 5 éves kancámmal, majd lett egy húzódása,amit pár napja operáltak. Majd be kellett adnunk neki a seggébe,izomba, valami fájdalom csillapítót, vagy gyulladáscsökkemtőt, vagy valami hasonlóz. Nagyon hisztizett, sokszor meg lett szúrva. Nem sikerült. Próbáltuk nyakba, ott sem sikerült. (Kb a fele bement de az egészet kellett volna..) sokszor meg lett szúrva. Rúgott meg ugrált össze vissza... nem tudom megsimogatni, a nyakát, meg tovább a hátát sem. Fél. Csak úgy, ha elkezdem simizni először afejét, majd haladok hátrafele. Valami esetleg amivel jobban visszaszerezhetnem a bizalmát? (A boxból nem jöhet ki még, sétálni meh semmi..) Vagy csak simán sok törődés, stb? (Nagyon szeretem a lovamat, eddig is mindig sokat ápoltam, bíztam benne, és ő is bennem. Minden nap leápoltam. Ha nem lovagolhatom, akkor is minden nap foglalkozom vele,nem hanyagolom el,csak azért mert nrm ülhetek rá, még kb 3 hónapig.) Ja és még egy kérdés... szerintetek hogy csináljam? (Mindenképp akarom szoktatni a fecskendőhöz, az injekciós akármihez (bocs késő van) hogy oltásoknál, stb nr legyen nagy gond. Meg amúgy se féljen tőle.) Most gyakoroljam vele (annyi,hogy hozzá érintem a nyakához,vagy elkezdem simogatni vele stb) vagy majd pár hét múlva,mikor talán majd egyáltalán tőlünk,emberektől, mega simogatástól nem fél, picit megnyugszik?
2016. aug. 7. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem adj neki valami csemegét és közben próbáld megsimogatni az említett testrészeknél.Ráfog jönni hogy tulajdonképpen ez egy jó érzés.Sok sikert mindenképp írd meg mi lett.
2016. aug. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most semmiképpen ne próbáld vele megszoktatni a tűt, előbb bízzon benned megint. Csak arról van szó, hogy a kezedet lesi, nincs-e benne megint fecskendő, hogy összeszurkáld. Érdemes sokszor odamenni hozzá, akár kintről egy falat alma, répa, fejét simogatni, beszélni hozzá. Hagyj neki pár napot a simogatással, rendben lesz. De egyébként van ló, akin huszonévesen is húzza a száját a tűre. Meg a 18 éves shetland pónink, akihez 3 ember kell egy szimpla vérvételhez...

Az még segíthet, ha ő megy oda hozzád. Vagy az ajtóhoz, vagy magatokra csukod a boxot, te az egyik sarokban, odamegy, falat, simogatás, átmész egy másik sarokba. Keresse a társaságod, és le fog neki esni, hogy a szurkálás csak egy egyszeri alkalom volt. Türelem :)

2016. aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van egy nagyon jó videó, de nem találom. A doki odateszi a kezét az oltás helyére, a ló ugrabugrál kicsit és akkor veszi el, amikor megáll nyugodtan (pár másodperc). Pár pillanat múlva újra odateszi a kezét, ezt ismétli addig, amíg a ló már egyáltalán nem reagál arra, hogy ott van a keze, na és akkor oltja be.


Általánosságban pedig, ha halál nyugodt, nem kapkodsz, nem félsz, megérinted a lovat valahol, megvárod míg megnyugszik, majd "engedsz" (dicsérsz), elég hamar megtanulják, hogy semmi baj nem történik. Semmiképp ne tűvel gyakorolj.


(Egyébként nem tartom normálisnak, hogy egy ló, ami oké, hogy megijedt az oltástól, sok ilyen ló van, de hogy a saját lovasát órákkal, napokkal később nem engedi oda magához, ez nem normális reakció.)

2016. aug. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Ma már sokkal jobb volt. Nem is h nem enged magához, hanem ha a nyakát akarom megsimogatni, azt nem hagyja, ijedezik, stb. Kötőféket is rá tudom gond nélkül rakni már, csak ha először, hasonló moudulattal mint ahogy a fecskendővel is csinálták meg akarom érinteni.. elég bizomytalan a dolog...
2016. aug. 8. 20:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Full véletlenül megtaláltam. Ezt a szisztémát kövessétek, nagyon-nagyon következetesen: [link]
2016. aug. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!