Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudnám normálisan...

Hogyan tudnám normálisan leszorítani a sarkamat?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok, 2 éve járok lovagolni, de mindig csak úgy benne van a lábam a kengyelben. Láttam, hogy rajtam kívül sokan így ülnek (a többi lovas közül a lovardában). És most valahogy idegesít, hogy nem bírok normálisan, leszorított sarokkal ülni. Mindig megpróbálom, hogy a kengyel a talpam elől lévő részénél van, és amennyire tudom, leszorítom a sarkamat. De ügetésbe, vágtába, a ló hajtásánál teljesen visszacsúszik a kengyel a talpam közepére, kiesik a lábam belőle. Kényelmesebb leszorított sarokkal ülni, de valahogy nem megy egyáltalán, hogy végig úgy maradjon.. Mit tudnék csinálni, hogy ottmaradjon a kengyel, és ne essen ki belőle a lábam?

2016. aug. 9. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az edződ mit mond? Na mindegy azért leírom, így látatlanban a tutit neked.

Ne a sarkaddal foglalkozz, hanem a térdedet próbáld lejjebb és hátrébb tartani. Nem baj ha felcsúszik előrehajtásnál, hát igazítsd meg gyorsan, újra és újra. Esetleg egy kis kengyel nélküli munka jót tehet, ha nem akkor sok kengyel nélküli munka. És a legfontosabb: rengeteg lovaglás. Ha csak egyszer jársz egy héten, ne várj csodát.

2016. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Általában heti 2x lovagolok, most voltam két hétig lovastáborban, napi 2x 1 órát lovagoltunk
2016. aug. 9. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Állítsatok rövidebb kengyelt.
2016. aug. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam hosszú és rövid kengyellel is, de egyszerűen nem bírom elérni, hogy úgy is maradjon a lábam a kengyelben/ne essen ki belőle
2016. aug. 9. 19:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Az is baj lehet, hogy a sarkadat szó szerint "leszorítod". A sarkadnak kell a legmélyebb ponton lenni, az a jó, ha nem feszültséggel szorítod,-mert akkor bemerevszik-, hanem leengeded, mintha valami kisebb súly lenne a sarkadra kötve, és húzza-húzza lefelé.
2016. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy meg mindenhogy kiseik a kengyelből a lábam :/
2016. aug. 12. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!