Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek mennyi idő alatt...

Szerintetek mennyi idő alatt lehet meg tanulnom ugratni?

Figyelt kérdés

1 hónapig hetente ötször megyek lovagolni fél órát

amikor letelik az az egy hónap akkor utána hetente kétszer megyek majd lovagolni DE 1 órát


hogy meg tudjátok azt is mondani hogy szerintetek hogy haladok:

az első három órámon lépés, és lépésbe ki könnyítés

utána a negyedik órán már próbálkoztunk a könnyű ügetéssel

az ötödik órán már jobban sikerül rá éreznem a dologra és nem ment olyan rosszul


szerintetek ezek alapján mennyidőmbe fog kelni az hogy:

le vegyenek futó szárról

meg tanuljak ugrani

?



köszönöm előre is a válaszokat :)



2016. aug. 11. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez az oktatótol is függ. Én 5 éven át jártam (minden evben 1 hetet) lovagolni és már 5. évben ugrathattam. Viszont most egy hónapja elkezdtem rendszeresen járni (hetente 1x) és még mindig csak az ügetéseket "gyakoroljuk". Szóval az edződtől is függ meg attól, hogy hogy haladsz. Mondtad, hogy ötödik órán már jobban ügrttél vagyis kb szerintem meg másfél két hét és jöhet a vágta majd amikor azt már tudod jól jöhet az ügetésből x-be ugrás majd vágtából x és így tovább. Persze az se biztos, hogy ebben a sorrendven haladtok majd. Ha sikerül az is, hogy ősszel és télen is járj lovagolni akkor szerintem év vegégére (ha lassan haladtok) már ugrathatsz. Sok kitartást és erőt neked és a pacinak! :)
2016. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen :)
2016. aug. 11. 18:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, remélem segithettem!
2016. aug. 12. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!