Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Cavaletti, hogyan?

Cavaletti, hogyan?

Figyelt kérdés
Lovammal elkeztünk cavalettizni , de úhy vettem észre ,hogy nem vette elég komolyan , amikor áthaladt a rúd felett sokszor beverte a lábát, koppant a patkója volt olyan ,hogy megbotlott! Miért lehet ez? Én cavalaetti felett próbáltam nem megakasztani engedtem neki és hajtottam szépen előre. Nagyon ügyesen ment viszont azt nem értem miért üti be mindig a lábát .
2016. aug. 13. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán nem megfelelő a rudak között a távolság, túl kevés, vagy túl sok. Vagy nem figyel eléggé a ló.
2016. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először egy rudat tegyél le, majd legközelebb emeld kettőre és legyen valaki, aki segít beállítani a távolságot, amíg te átlovagolod rajta a lovat. Legyen neki természetes, se ne kelljen apróznia, se nyújtania, hiszen még csak most kezdte. A két rudat tartsátok meg egy ideig és fokozatosan adj hozzá egyet-egyet.
2016. aug. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
vannak ilyen lovak aminek akármilyen távolságot raksz koccol. Vagy szűk neki vagy egész egyszerűen nem elég precíz a lábtechnikája.
2016. aug. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

szerintem is a figyelemmel lehet a baja! :/ Ezen lehet segíteni? Egyébként egyenlőre egy rúd van lerakva :) Ha jól megy ma már kettő :)

Amelyik ló rosszul cavalettizik az rosszul is ugrik? Vagy ez nincs összefüggésben? :)

aválaszokat köszönöm! :)

2016. aug. 15. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!