Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam marját feltörte a...

Lovam marját feltörte a heveder. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Vettem egy új nyerget. Már vagy egy hónapja használom, eddig nem volt semmi baj, viszont a múltkor egy kis helyen feltörte a marját. Most először próbáltuk a hasvédős hevedert, lehet, hogy amiatt? Mármint az ilyen nagy és nehéz, máshol van a súlypontja, nehezebb, és jobban lehúzza a nyerget, ami miatt töri. Lehet, hogy a heveder miatt volt, vagy ez hülyeség? Illetve mit tudok csinálni? Ugráshoz kéne hasvédős heveder, így viszont nem tudom használni. Lehet, hogy a nyereg mégsem jó? Nem szeretném azért lecserélni. Egy nyereg alá tett zselé megoldhatja a problémát?

2016. aug. 13. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a nyereg volt a ludas. Lehet, hogy a heveder miatt egy picit más helyre tetted, és így feltörte.
2016. aug. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg máshová került a heveder, máshová húzta a nyerget és emiatt törte fel.

Viszont! Ha a marját törte fel, akár oldalról, akár felülről, szinte biztos, hogy széles a nyereg. Ha benne ülsz és bedugod a kezed a markamrába, a mar fölé, mellé, mit érzel, mennyi ujjad fér be felül, oldalt?

2016. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy mennyi ujjam fér be, viszont egy nyergestől vettem a nyerget, együtt próbáltuk a lóra, gondolom nem először csinálta már ezt, szerinte jó volt a lóra.
2016. aug. 14. 14:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy a heveder miatt volt. Érdemes lenne egy bárányszőrös nyeregemelőt alátenni, egyrészt kitöltené a felesleges helyet, másrészt tompítja a nyomást. A zselé inkább a te esetleges belezuhanásodtól-rázkódásodtól védené a hátizmait.
2016. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt alatta nyeregemelő, ilyen szőrös Decathlonos.
2016. aug. 14. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!