Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Komolyan van olyan lovarda,...

Komolyan van olyan lovarda, ahol nem engednek szemüvegben lóra ülni és levetetik? És ha nem lehet?

Figyelt kérdés

Majdnem -5 dioptriás mindkét szemem, eddig mindig rajtam volt a szemüveg és nem szólt érte senki (csak annyit, hogy nem félek, hogy leesik-e, mondtam hogy nem de ennyi).

Komolyan van, ahol levetetik? És aki nem lát anélkül, az mit csináljon? A kontaktlencsét a szemem nem tűri meg.



2016. aug. 23. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még ilyenről nem hallottam. semmi akadálya a szemüvegnek.
2016. aug. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Gondolom azert hogy ha ledobna a lo ne seruljon a szemed, nyilvan nem rosszindulatbol szolnak...
2016. aug. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb helyeken persze, balesetveszélyes. Csak sportszemüvegben lehetne lovagolni elvileg.
2016. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy van. Az egy dolog, hogy felelősséget nem vállal egy lovarda az esetleges sérülésekért, de pl. ahogy bizonyos felszereléseket kötelezővé tehetnek, mint pl. a kobak vagy a gerincvédő, ugyan úgy le is vetethetnek, lásd szemüveg vagy gyűrű. Nem olyan nagyon frankó ha a szemüveg szára vagy lencséje beleáll az ember arcába vagy szemébe, főleg hogy megelőzhető lett volna.


Ha ilyen helyen lovagolsz, akkor futószáron nem baj, ha nem látsz, vagy jöhet a sportszemüveg vagy a kontaktlencse akinél opció.

2016. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még én sem hallottam ilyet, de lehetségesnek tartom - különösen olyan lovardákban, amelynek tulajdonosa jutalékot kap valamely sportszemüveget forgalmazó cégtől :)

De a viccet félretéve is el tudok ugyanis képzelni olyan balesetet, amelynél a szemüveg nélkül semmi sérülés nem történne, szemüvegben azonban igen.

Viszont - talán mivel én is szemüveges vagyok :) - még könnyebben el tudok képzelni olyan baleseteket is, amelyek a szemüveg hiánya miatt következnek be.

Jogos a fölvetés, hogy pl. a napszemüveg, a karkötő, műköröm, gyűrű, óra stb. nélkülözhetők, de a "rendes" szemüveg nem. (Aki komolyan "szemüveges" az futószáron sem tud jól meglenni nélküle - gondolok itt elsősorban az egyensúly megtalálására, megőrzésére.)

Tehát a szemüveg egy elekrülhetetlen kockázat többlet, amelyet a szemüveges lovas kénytelen vállalni (nem csak lovagláskor).

Szerintem egyébként egy könnyű hajlékony keret, műanyag lencsével tényleg nem jelent számottevő veszélyt - különösen ahhoz a valós kockázathoz képest, amely egyes helyeken az általános fegyelmezetlenség miatt adódik.

2016. aug. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha olyan lovardában lovagol ahol nem engedik, akkor maximum azt döntheti el, hogy vagy leveszi vagy elmegy máshová. Sosem értettem azokat, akikre mások próbálnak (ügyfélkörcsökkenés árán is) vigyázni és még nekik áll feljebb. Sokan a kobakot sem hajlandók felvenni, úgy kell nekik, de ha a lovardában kötelező, akkor ott nem ül lóra és kész.


Abból, hogy valaki nem tud elolvasni egy feliratot 10 méterről, még ki fog tudni kerülni egy másik lovast. Futószáron pedig akár csukott szemmel ülhetne, legalább jobban érzi a lovat, van is olyan, aki ezt is beépíti a munkába.


(Vannak egyébként vak lovasok is, nem egy közülük komolyan versenyez. Képesek a látásuk nélkül is egyensúlyban ülni.)

2016. aug. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!