Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes lenne elkezdenem...

Érdemes lenne elkezdenem lovagolni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, nagyon szeretem a lovakat viszont úgy igazán sosem lovagoltam. Nincs is igazán hobbim, és mostanában elgondolkoztam azon, hogy mi lenne, ha elkezdenék lovagolni..


Ti mit gondoltok a lovaglásról? Jó hobbi? Érdemes elkezdeni 17 évesen, vagy kicsit késő?

Bár elég drága lovardában tanulni lovagolni, ha jól tudom.. Ti mennyi idősen kezdtetek el lovagolni? Mennyi idő volt, míg igazán megtanultatok lovagolni?



2016. aug. 24. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

HA azt veszem, hogy 6 éves korom óta vagyok ló körül, de csak 21 évesen, amit most találtam lovardát, tanítottak meg rendesen lovagolni...akkor 21 évesen kezdtem el. :)

Mindent érdemes elkezdeni, mindenkor, amit szívvel csinálnál.

Csak arra figyelj, hogy tényleg, minőségi helyet keress, ahol első nekifutásra rendesen megtanítanak a lovaglás alapjaira.

2016. aug. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én 14 évesen kezdtem (az is viszonylag soknak számít), öcsémet csak most sikerült megfertőznöm, ő 16 éves, és abszolút semmit nem tud a lovakról (még :D ). Úgyhogy nem, egyáltalán nem késő.

A lovaglás egyetlen hátulütője, hogy elég költséges sport, főleg ha versenyekere is szeretnél járni.

2016. aug. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 8 évesen kezdtem el :D Igazán... Ez elég érdekes szó egy lovastól, mivel szerintem mindig lehet hova fejlődni :)De ha úgy mondod hogy mindent egész jól és már egy tapasztaltabb lovas lettem akkor azt mondanám hogy talán 16 lehettem :D (De már előtte is versenyeztem). Egyértelműen remek hobbinak tartom :) Ha az ember belekezd akkor nincs megállás ;D Persze... Azért a veszély megvan benne természetesen, De szerintem megéri :D

Remélem tudtam segíteni ^^

2016. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kb. 45 évesen kezdte egy évvel ezelőtt 0 szintről, s már egészen jól megy neki.


A jó oktató alapvető. (Ilyet találni nagyon nem egyszerű, pedig ezen múlik.)


Heti 2 alkalom legalább szükségesnek tűnik.

Tehát kobak, lovaglónadrág, lábszárvédő és lovaglócipő beszerzése után havi kb. 30 ezer ft-ért lovagolhatsz rendszertrsen.

Saját ló, ill. a versenyzés sokkal többe kerül, viszont nem feltétele a lovaglásnak.


A legfontosabbat ismétlem: jó lovardát talni, ahol valóban megtanítanak lovagolni, ahol rád és a lovakra is figyelnek.

2016. aug. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha 2500-ért talál jó edzőt (és amúgy nem lehetetlen), akkor máris csak egy huszas havonta. Ami persze még mindig sok.

Kezdőként nehéz egyébként megítélni, hogy jó helyre jársz-e, amik irányadóak lehetnek:

- hogy néznek ki a lovak? ha pocsékul, soványak, izomtalanok, mások alatt láthatóan idegbetegek, akkor ott valami nem kóser.

- ha egymás után zötyög 5-8 lovas, az már általában nem lovaglás, hanem utazás, és csak az első lovas dolgozik (már ha, lehet, a ló már betéve tudja a napi programot)

- ahol egyből szabdszáron kezdesz, és mész amerre látsz/tudsz, esetleg egyenesen terepre visznek, az nem oktatás, hanem életveszély

- ahol 1-3 alkalom után levesznek a futószárról, mert egy ősthetség vagy, az mezei parasztvakítás

- ahol úgy indítod a lovat, hogy alávágsz egy isteneset // úgy fordítod a lovat, hogy jobbra húzod, jobbra megy, ha meg balra, akkor balra, ott nem lovaglást tanítanak, hanem legjobb esetben is biciklizést...

2016. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!