Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Varratszedést nem engedi. (És...

Varratszedést nem engedi. (És meddig maradhat benne a varrat? ) Tippek?

Figyelt kérdés
Lovamnak volt egy műtéte, kb 5 centi hosszan lett felvágva a lába. Még két szál cérna maradt amit ki kéne szedni. De már nem hagyja. Bódító pasztával probálkoztunk,de az nem segített. Bebóditani meg nem akarjuk, mert már msotanaban annyiszor volt bódítva szegény.. nagyon pörgős ló, nagyon szeret dolgozni, ha egy napot pihent, már akkor teli volt, nem még most. (2-3 hete boxban van, ma ment ki először a karámba) Szóval valahpgy ki kéne szednem, de még nem tudom hogy. Hisztis lett mostanában nagyon (5 éves kanca) :/ és amint hozzányúlok, megfogom a cérna végét, felkapja a lábát, aztán elkezd forogni össze vissza.. próbáltuk úgy, hogy közben más helyen (pl másik lábán) nyomkodtuk erősen, közben próbálkoztam, de ez így nem volt jó. Meg úgy is hogy közben locsoltuk vízzel.. amit még talaán kipróbálok, hogy valamit rátekerek, (valami lefagyasztott rongyot, vagy hasonlót) aztán az lehet h lezsibbasztja, ha sokáig rajtahagyom, aztán nem fog olyan sok mindent érezni. Vagy bármi ötlet, ha van valakinek. Mindent megpróbálok, bármeddig is tart.. vagy ha semmi nem jön be. Akkor ha várok még pár hetet, (jön a doki aki műtötte ultrahangozni, úgyis be lesz bódítva) és akkor lenne kiszedve? Szeretném valahogy megoldani mindenképp, minél előbb.
2016. aug. 24. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Pipáztasd, az majd elvonja a figyelmét.
2016. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fogsz egy fángli zabot, hozzáérsz valaho la lábához, ha engedi adsz neki pár szemet, ha nem akkor újrakezded a sebtől messzebb. Mindíg fokozatosan közeledsz a sebhez, és jutalmazod minnél tovább enged, újrakzeded ha nem. Amikor már odaenged folytatva a módszert kiszedhető belőle a cérna.
2016. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Próbálkozom. Csak az a baj, hogy már annyira bele van nőve.. az ollóval kéne benyúlnom valahogy 😐 a doki elmagyarázta, meg értrm is mit kéne csinálni, de azért mégsem vagyok álltorvos... 😕😕 de megpróbálok mindent.
2016. aug. 26. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy tud egyszerre annyi zabot adni neki, amennyi elég lenne. Én mondjuk még mindig a pipát mondom, az eléggé fáj, és szinte minden másról elvonja a ló figyelmét, sőt... Pont ilyen helyzetekre találták ki. Persze biztosabb lenne, ha az orvos kitudna ugrani megcsinálni.
2016. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Pipára szerintünk még agresszívabb lenne. Múltkor is kellett körmöléshez, de nem sokat segített, csapott az elejével meg harapott..
2016. aug. 26. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!