Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Így érdemes lenne jövő nyáron...

Így érdemes lenne jövő nyáron lovat venni?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok. Anya azt mondta, ha jövőre kitűnő leszek (de olyan kicsi az esély rá... :'( ) akkor el fog gondolkodni rajta, hogy vegyen egy lovat. Érdemes lenne így venni?: tudok lépésben, ügetésben, vágtában jól menni, már kicsi akadályokat ugrattam is. Tudom a lovat felkantározni, (felnyergelni nem, mert nem bírom el a nyerget, de remélhetőleg erősödök egy kicsit még) lekantározni, lenyergelni, lepucolni, kitrágyázni, szénát és vizet vinni nekik, a nyergeket és a kantárokat le tudom pucolni. De gondolom jövő nyárra még majd több dolgot is fogok tudni. Így érdemes lenne venni lovat? Kb 1% esély van rá, hogy kapjak nyárra, de azért megkérdezem, hátha... :(

2016. aug. 25. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem, így, hogy még a nyerget sem bírod el.
2016. aug. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Otthon semmiképpen se tartsd. Azonban ha tényleg annyira eltökélt vagy, hogy eléred a kitűnőt, akkor talán tényleg elkezdesz megérni egy saját lóra. Ha egy jó lovardában lesz, akkor talán nem halva született ötlet.
2016. aug. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bértartásban lenne, egy elég jó lovardában.

1-es, miért akkora baj, ha nem bírom olyan magasra azt a nehéz nyerget felemelni?.. szerintem mire eljutok egy saját lóig (amire elég kicsi az esély, mert a matekkal nem vagyok jóban, és új tantárgyak is jöttek...) addigra erősödök kicsit..

2016. aug. 25. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk leginkább, hogy egy nyereg nem nehéz. Még a wesco nyereg sem olyan szörnyű. És márpedig, ha otthon akarnád tartani, ahhoz kell valamennyi fizikai felkészültség, nem kiskutyát akarsz ellátni, hanem egy több száz kilós állatot.
2016. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, de még akkor is, ha bértartásban lenne.
2016. aug. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Nos, én inkább a szüleiddel nem értek egyet, nem vagyok híve ennek a "Jutalmazzuk meg a gyereket, amiért kapott egy ötöst!" elvnek. Ne azért tanuljon a diák, mert akkor kap egy új telefont, vagy épp egy állatot. Azért tanuljon, mert akkor a későbbiekben NEKI lesz jó, hiszen a továbbtanulásnál fontosak a jegyek, ha meg jó suliba vesznek fel, és ott is jól tanulsz, akkor az életben is sikeresebb lehetsz. No, de ezzel nem muszáj foglalkoznod, kissé elkalandoztam a témától, bocsánat.


Szóval. Én már 10 évesen is magam szerszámoztam a lovakat, cipeltem a cuccaikat, és habár eleinte valóban nehézséget jelentett, pár hónap alatt bele lehet jönni. Persze, én nem foglak leoltani, mert nem tudod feltenni a nyerget a lóra egyedül. Hisz simán lehet, hogy te alacsony vagy, de a lovardában, ahol lovagolsz, 170 vagy annál több cm marmagasságú lovak vannak, akikre nyilván nehezebb felpakolni a cuccokat, mint egy kisebb lóra. Hajrá, erősödj, ügyesedj sokat, és előbb-utóbb belejössz. (De mire lovad lesz, addigra menjen, hisz Őt majd neked kell szerszámoznod!)


Az, ha ismered az alap jármódokat, meg ugratgattál már, az jó. De ez magában nem mondd el túl sok mindent. Hiszen lehet totálisan rossz üléssel, szárkontaktus nélkül is elzötyögni a pályán egy automata iskolalóval, arra a lovasra is mondhatjuk, hogy tudja a lépést, ügetést, vágtát, ahogy arra is, ha egy jobb lóval, aki nem az oktató hangjára, hanem a lovasa helyesen adott segítségeire "működik", el tudsz lovagolni egy egyszerűbb díjlovas programot (amilyenek a gyerekversenyeken vannak pl).


Ismerni kell valamilyen szinten az idomítást. Tudd összeszedni a lovat, helyesen félfelvételeket, felvételeket csinálni, tudd hajlításban lovagolni a lovat, de egyenesre is tudd állítani, és az egyenesre állítottságot meg is tartani, hogy csak néhány példát soroljak.


Nem árt, ha a lovat futószáron is tudod dolgoztatni, hisz arra is szükség van.


Jó, ha már sokféle lovon, különböző természetűeken is lovagoltál,nem csak a befásult, helytelen segítségekre, az oktató hangjára is reagáló iskolalovakon. És meg tudsz fogni egy lovat, aki bakol, megugrik, megrémül. Nem pánikolsz be, hanem viszonylag nyugodt maradsz, ha a ló megvadul alattad. Jó, ha már lovagoltál terepen is, akár nehezebb természetű, vagy ijedezősebb lovon is, és ott is tudod, mi tévő legyél, ha hirtelen megiramodik a ló, mert felreppent egy fácán a közvetlen közeletekben.


Ismerd a lovakra veszélyes növényeket! Ismerd fel a leggyakoribb betegségek (pl a kólika) jeleit!


Azt meg, gondolom, tudod, hogy egy saját ló mekkora felelősséggel jár. És rengeteg idő. Nem elég, ha heti egyszer kinézel rá, és puszit adsz az orrára! Mozgatni kell, lovagolni rajta, futószárazni, stb-stb! Az iskola mellett lenne rá időd? És ha majd középiskolába, később egyetemre mész? Hisz gondolom, nem akarod majd 1-2-3 év múlva eladni. Ha esetleg a továbbtanulás költözéssel jár, akkor is megoldható lesz a tartása?


Ha bértartásban lesz, akkor az etetést és a boksza kitrágyázását valószínűleg a lovászok elvégzik, és - bár ez lovarda függő - a karámba is kiviszik. Jobb esetben olyan helyen tartanád Őt, ahol a napja nagy részében karámban lehet, és ahol folyamatosan figyelnek rá, és hamar észreveszik, ha valami baja van (pl bekólikázik, elkezd sántítani, stb).


Ha lovad lesz, és nem csak hobbi szinten szeretnél vele sétálgatni az erdőben, hanem tovább fejlődni a lovaglásban, akár versenyezni is, akkor nem árt, ha hetente minimum 1x, de inkább többször edzővel dolgoztok.


Az anyagi része a lótartásnak is eléggé húzós, de gyerekként ez a szüleid dolga, ők tudják, telik-e rá. Hiszen a ló megvétele (habár még ez a legkevesebb, hisz csak 1x kell megvenni)már több száz ezer Ft, akkor még a felszerelések neki (nyereg, kantár, ínvédők, izzasztó(k), stb...), a lovardában havonta fizetni a bértartást, plusz az edzéseket, és ha a lovardának van pályahasználati díja, akkor azt is, és még ott van a körmölés, esetleg patkolás, valamint az esetleges állatorvosi költség, ha megbetegedne, és az oltások, meg a féreghajtás, stb... Ha mindent összeszámolunk, akkor úgy évente, fél évente újra és újra kifizetjük a ló vételárát. De mondom, mivel gyerek vagy, ezért ezek a kiadások egyenlőre a szüleidet terhelik. (Persze, ha be akarsz segíteni a lovad eltartásába, amit a szüleid nyilván jó néven vennének, akkor - amint annyi idős leszel, hogy már lehet -, végezz diákmunkát, vagy valahogy máshogy igyekezz pénzt keresni, és azt költsd a lovadra!)


Most így hirtelenjében ennyi jutott eszembe. Vagyis, még valami: sokan valószínűleg azt fogják neked írni itt, hogy még túl fiatal vagy egy saját lóhoz, hogy egy gyereknek, főleg egy 12-13 éves "kislánynak" nincs elég felelősségtudata, és hogy pár év, és a bulizáson és a fiúkon kívül úgysem fog más érdekelni, a lovad meg majd el lesz hanyagolva. Szerintem vannak olyan tizenéves gyerekek, akik márpedig eléggé felelősségteljesek és kitartóak egy saját lóhoz, és ha igazán ez az egyik legnagyobb álmod kicsi korod óta, és tiszta szívedből imádod a lovakat, akkor nincs az a buli, ahova szívesebben elmennél, mint a lovadhoz a lovardába, vagy az a fiú, aki fontosabb lenne számodra a leghűségesebb barátodnál: a lovadnál. (:


Én 13 éves vagyok. Boldog lótulajdonos már közel fél éve. A lovam az egyik legfontosabb személy az életemben, és egészen biztos vagyok benne, hogy ezen semmi nem fog változtatni.


Sok sikert. Remélem, előbb-utóbb valóra válik az álmod.

2016. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Dolgozz meg érte, bírd el a nyerget, legyél szorgalmas, és akk gondolkozz rajta. De ha nagyon szeretnéd, sikerülni fog. Egy kicsit kell csak gyúrni, ebben biztos vagyok.
2016. aug. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!