Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintem felkészültem egy...

Szerintem felkészültem egy saját lóra. Szerintük mért nem? Féltékenyek?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok rég ota lovagolok már szogtam versenyezni is. a lovardában ahol lovagolok van egy 3 éves kanca aki nagyon aranyos és szép és imadnivalo. nagyon szép a mozgasa is. szoktam simogatni meg beszelni hozzá meg bemenni hozzá a bokszba meg a karámba és ott is aranyos. apukámmal már régen megbeszéltük hogy majd egyszer valamikor vesz nekem egy lovat. én mondtam neki ezt a kancát meg meg is mutattam neki és neki is teccik. a lovardáé ez a ló amugy. apukám beszelt a lo tulajdonosával és megtudtuk hogy eladó és apukam aztmondta megveszi nekem szülinapomra. vagyis szeptemberben megkapom őt! ^^ elmondtam ezt a barátnőimnek de szerintkük hülyeség lenne megvenni mert nem értek a lovakhoz. pedig értek hozzájuk -.-" ezt bizonyitja az is hogy már 7 éves korom óta lovagolok. fel tudom nyergelni és kantározni a lovakat meg csutakolni és mosni is őket meg minden. és bizti nagyon jó gazdája lennék Tündérnek (ez a neve a lónak)! szóval szerintem azért mondják hogy nem kéne megvenni mert féltékenyek mert nekik nincs lovuk. szerintetek is?

2016. aug. 28. 11:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem 3 éves ló nagy falat egy kezdőnek. Ha annyira lovat szeretnél, idősebb lovat vegyetek, akitől tudsz tanulni, olyan 10 év körülit.
2016. aug. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 piriiiii ***** válasza:
84%

Hát, nem tudom. Elég kamunak tűnik ez a kérdés, pedig én nem vagyok olyan, aki mindenben kamut lát.

De figyi, kislány, az, hogy fel tudod nyergelni a lovat, még nem nagy szakértelem.

Ellenben persze lehet, hogy van szakértelmed, de nem úgy tűnik ebből, na mindegy. A barátnőidre igazán ne hallgass.

De szerintem ez akkor is egy kamukérdés, mert ilyen hülye ember nem létezhet, és ez nem kiskori naivság.

2016. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
nem kamu kérdés!
2016. aug. 28. 11:21
 4/12 anonim válasza:
50%
Nagyon fiatal vagy 13 évesen még egy lóhoz. Tök más az, hogy egy lóval a lovardában foglalkozol, és az hogy otthon. Helyet kell neki teremteni ahol ellehet, mozoghat stb. Nem olyan egyszerű mint hiszed. Még kicsit fiatal vagy hozzá, majd pár év múlva, mikor már érettebb leszel, akkor gondolkodjatok el ezen. Max akkor vegyétek meg, ha lovardában maradhat úgy, hogy a tiéd. Másképp ne.
2016. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Azért, mert a ló, amit kinéztél "nagyon aranyos és szép és imadnivalo". Te meg "fel tudom nyergelni és kantározni a lovakat meg csutakolni és mosni is őket meg minden".

Ezért. Ez a lótartáshoz szükséges minimális tudás 0,1%-a.

2016. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
jó annál többet tudok azt csak példának írtam!
2016. aug. 28. 12:24
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia.Én sem vagyok sokkal idősebb nálad.Most nyár eljén kaptam meg az első saját lovamat.Eddig éveken kersztül különböző lovakkal,különböző helyeken foglalkoztam.Lovagolni nem is sűrűn volt alkalmam,inkább a lovak körüli munkát végeztem értsd: ganézás naponta,etetés,itatás,kerítés javítás,lovak letisztítása.Most,hogy a legtöbb időmet a sajátomra fordítom és sorba mindent be kell szerezni hozzá kezdek rájönni,hogy nem is olyan egyszerű mint gondoltam vagy amilyennek látszott.Nyugodtan várhatsz a ló vásárlással,főleg,ha lehetőséged van egy jó lovardába járni,jó edzőhöz és már az ottani "életben" is otthonosan mozogsz.Én sajnos sosem voltam ilyen társasági emebrke..Tanulj minél többet és tapasztalj sokféle szituációt :)Ha pedig megveszitek,szerintem is jó ötlet lenne ott tartani a lovardában vagy egy másikban,ha az nem megfelelő.a barátnőidről pedig így nem tudok nagyon mit mondani,hogy nem ismerem őket.Lehethogy ha ők is lovaznak csak úgy látják még nem vagy kész rá.De persze beszélhet belőlük az irigység is.Annak a vélemény meg ne nagyon érdekeljen aki EBBEN a témában nincs otthon,nincs tapasztalata .Ezt neked kéne tudni,te ismered őket.remélem tudtam segíteni :) további sok sikert
2016. aug. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%
3 éves ló még fiatal. Be kell lovagolni, sokat foglalkozni vele. Egy tapasztaltabb lovas kéne neki. Ha úgy érzed, hogy készen állsz a saját lóra, csak akkor vágjatok bele. De egy idősebb lovat javasolnék inkább, főleg első lónak. Valamint bértartásba tartsd. Számolnod kell vele, hogy sok idődet le fogja kötni. Csak akkor vágjatok bele, ha nagyon komolyan gondoljátok, de akár várhattok is még vele , aztán meglátod megmarad-e a nagy szerelem. Csak azért írom, mert ahova jártam ott is sokaknak saját ló volt a vágya. Volt aki meg is kapta 11-14 évesen. De közülük többen pár év után tovább adtak rajtuk. Mert előtérbe kerültek a barátok/barátnők, lett barátja stb. Bár én csak egy évvel voltam nálad idősebb mikor kaptam ballagásomra a lovamat (nagy meglepetés volt, nem számítottam rá) 14 voltam most 21 és még mindig megvan a paci, így már 7 éve, sőt már egy másik is van. A ti döntésetek lesz úgy is, de vedd figyelembe, hogy tényleg sokat kell foglalkozni vele. 3 éves ló fiatal még nagyon, gondoljátok át.
2016. aug. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%

Én tizenkettő vagyok, és saját csikóm van. Most négy hónapos. A születése első pillanatától vele vagyok. Ha lovak között nőttél fel, mint én, (most nem dicsekedni akarok, bocs) és van tapasztalatod akkor belevághatsz. De egy jó lovas soha nem dicsekszik az eredményeivel! Jobb lenne egy belovagolt ló. De ha megértitek egymást szavak nélkül, próbáld meg. Trollkodóknak mondom, hogy van értelme ennek, hogy megérteni egymást szavak nélkül.

Sok sikert!

2016. aug. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne hallgas a barátnőidre persze hogy féltékenyek vegyétek meg és élvezzétek egymás társaságát
2016. szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!