Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vajon azért lasított le, mert...

Vajon azért lasított le, mert kibillentem az egyensúlyomból?

Figyelt kérdés

Lovagoltam ma egy szép és okos herélt pacit, ügetni tanulok vele. Azt vettem észre, hogy amikor kezdtem kicsit kibillenni, egyből visszavett lépésben. Kérdeztem a gazdáját, hogy szerinte a miatt volt-e, azt mondta szte igen, mert a paci vigyáz a lovasra.

Ilyen komolyan van, hogy ennyire okos és érzékeny egy ló?



2016. aug. 28. 19:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert megérezte, hogy kezdő ül rajta, és nem volt kedve ügetni.. :D Legalábbis nekem egy ismerős azt mondta, megérzi a kezdőket, és ilyenkor " lusta" vagyis hajtani kell folyamatosan.. Amúgy én is kíváncsi lennék a válaszokra :)
2016. aug. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze. Minden ló figyel a lovasára, különben nem lennének irányíthatóak. Amelyik jó természetű, az megpróbál segíteni a lovasnak (a te esetedben azzal, hogy le lép). Valóban csodálatos és okos állatok :D
2016. aug. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kérdező addig se hajtotta folyamatosan a lovat, hogy kibillent volna az egyensúlyából. Valójában kétféle ló van (nagyátlagban), az egyik az, amelyik erre még rá is segít, és már a földön vagy, a másik pedig próbál úgy segíteni, ahogy tud. De ez az ugrásnál is megfigyelhető: van, amelyik mindent elvállal, akár még úgy is, hogy pocsékul ér oda, a másik meg néha még akkor se, ha minden tökéletesen megy pedig... A harmadik meg egyáltalán nem is szeret ugrani. Stb-stb.

A jó oktatóló természetszerű, hogy vigyáz a lovasára, ez az egyik olyan tulajdonsága, ami alapján oktatólónk lett kiválasztva. Elvileg.

2016. aug. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!