Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fouganzás nyeregalátétekről...

A fouganzás nyeregalátétekről és lábvédőkről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Konkrétan ezekre gondolok:

[link]

[link]



2016. szept. 2. 17:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jók nekem is olyanok vanna. :)
2016. szept. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a nyereg, kantár? Vagy ezeket máshonnan érdemes beszerezni?
2016. szept. 2. 18:22
 3/12 A kérdező kommentje:
Talán jövő nyáron lesz egy lovam, tisztában akarok ezekkel már most lenni, honnan mit érdemes venni :D
2016. szept. 2. 18:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Nyerget használtan vennék. Nagyon sok márkás, jobbnál jobb nyerget lehet találni használtan negyedannyiért mintha újonnan vennél. Meg szerintem azok jobbak is, mert már "be vannak törve". Egy vadi új nyereg elég kényelmetlen lehet. Én minden mást újonnan vennék, a Decathlonos cuccok kezdésnek jók, bár mindenkinek olyanja van, és a régebbieknek a minősége sem olyan jó. Igazából hobbira jók a Dekás cuccok, versenyre nem mennék benne.
2016. szept. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem versenyre szeretnék

Akkor a decathlonos nyereg és kantár is tökéletes hobbi célokra, nem kell 100 ezres nyerget venni?

2016. szept. 2. 19:57
 6/12 anonim ***** válasza:

Ne azt nézd, hogy mi jó versenyre vagy "csak" hobbira, hanem hogy mi funkcionális, kényelmes a lovadnak. A lovadnak ugyanis tökmindegy, hogy a hátsókertben körözget vagy országos bajnoki döntőt megy, viselnie kell a cuccokat.


Százezer alatt igen meg kell nézni milyen nyerget vesz az ember és nem azért, mert versenyen virítani akar vele, hanem mert jó minőségű kell hogy legyen és a lóra passzolnia kell, ami kis szerencsével egy a tízből. Ezért is nem vesz az ember új nyerget, csak akkor, ha a saját lovára tudja illesztetni. Vehetsz lábvédőket nyolcezerért, de ha kemények, gyengék a tépőzárak, rojtosodik a belseje, akkor egyrészt gyakrabban kell cserélned, másrészt a lovadnak minden, csak kényelmes nem. Kantárból sztem jobb használt, igazán jó minőségű bőrből készültet venni, mint a műanyag 8-10-15 ezres kantárok közül választani.

Az alátét ha tiszta, jó a szabása és a lovad bőre nem érzékeny, akkor majdhogynem mindegy milyen.

2016. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és honnan lehet megtudni, hogy a lovamra milyen méretű nyereg/kantár/lábvédő kell?
2016. szept. 2. 20:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Rápróbálod. Nyerget szakértő segítségével vennék csak. És nyeregre érdemesebb többet költeni, ha most veszel egy 120ezres nyerget, de valami jobb minőségűt, ami kényelmes neked és a lónak is, az akár örökre jó lehet. Viszont egy 30-40-50ezres nyerget, ami itt is nyom, ott is nyom, a lovat is feltöri (persze a nyereg ára nem függ össze azzal, hogy jól illeszkedik-e a lóra), meg ki is kopott egy csomó helyen és elszakadt és használhatatlan, lehet hogy egy éven belül le kell cserélned. És akkor jobban megéri a drágább, ha van rá kereted.

Pónira póni, kislóra cob, nagylóra full, hidegvérűre xfull méretű kantár kell (nagyjából, persze vannak kivételek, például az én 170 magas kancám cobos fejű). De ezek a kantárok nagy intervallumban állíthatóak, igény szerint lyukasztani is lehet rajta. Az ínvédő méretezés hasonló, figyelj arra, hogy ne szorítsa a lovat, a tépőzárat kényelmesen be tudd csatolni, viszont a műanyag rész se álljon el a lábától (miután megveszed az egyes termékeket, ajánlom, hogy ne vágd le a címkét, szinte mindenhol ki tudod cserélni a méretet ha mégsem megfelelő). Egyelőre ennyi, de ha érdekel még valami, nyugodtan írj rám privátban :)

2016. szept. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szerintem a dekás lovas cuccok nagy része tökéletes egy hobbilovasnak. volt onnan ín-bokavédőm, bár nem szettben de a kettőt valami 9 ezer környékén vettem, igaz nem használtam sokat, de tökéletes volt. 4 ezres nyeregalátétemet jobban szeretem mint a hkm-eset. nyerget én is használtan néznék, ki lehet fogni jókat is nem 100 ezerért... kantár nekem 4 éve a legolcsóbb nagylovasos van, én szeretem és semmi baja :D elkanyarodtam egy kicsit az eredeti kérdéstől, de visszatérve, szerintem ha hobbi szinten űzöd, nyergen kívül minden megfelelő a dechatlonból :)
2016. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én 60-ért vettem már több rém kényelmes, lóra passzoló, remek kis nyerget. Volt köztük díjlovas, western, ausztrál, és egy ugró, mind a négy 60 volt, illetve a western 65, alátéttel. Szóval használtak közt lehet azért jókat kifogni 100 alatt is, újonnan viszont jó nyerget szinte biztos, hogy nem kapsz ilyen árfekvésben, vagy csak a véletlen okán. Plusz az újat nem mindig van lehetőséged lóra próbálni, hacsak nem külön a sajátodra csináltatod.
2016. szept. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!