Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mindig a nehezebb/magasa...

Miért mindig a nehezebb/magasabb lovakat szállítják bal oldalt?

Figyelt kérdés
Miért mindig a nehezebb/magasabb lovakat szállítják bal oldalt?és ha egy lovat szállítunk kettes lószállítóba akkor miért bal oldalt kell?

2016. szept. 2. 22:18
 1/10 anonim válasza:
Én nem tudok ilyen szabályokról. Jobb oldalon is simán szállítok egy lovat kettős szállítóban...minden gond nélkül.
2016. szept. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel jobbratartás van, célszerűbb ha a kocsi befelé sodródik, mivel ott még van út, mintha ki az árokba.
2016. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez nekem új, mondjuk én nem is szállítok. Viszont törvényszerű, hogy a nagyobb súly irányába fog tartani, sodródni a jármű, szóval gondolom azért.

Mondjuk az enyémet akárhányszor szállították, mindig jobb oldalra került.

2016. szept. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elmondom. Mert a M.o.-i utak 99%-ának a külső széle rossz állapotú, kátyús, hepehupás. Ha a ló a jobb oldalon van szállítva, az elég rossz neki, mert eléggé ugrál alatta a futó. A másik bal oldalon meg kevésb. Tehát a ló lábának is jobb ha a bal oldalon utazik.
2016. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
De ha egyszerre két lovat szállítanak akkor melyiket teszed jobb oldalra rázkódni? Ez hülyeség kedves utolsó, nem erről van szó. Mindegy hol szállítod, talán a borulás miatt jobb a nehezebb lovat bal oldalon szállítani, hogy arra dőljön, de szerintem semerre se dőljön
2016. szept. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Kedves utolsó. Csak egy picit használd az eszed, és akkor nem írsz hülyeséget. De vegyél egy jobbkormányos autót, és megérzed a különbséget. 😊
2016. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Minek nekem jobbkormányos autó te zseni?😂
2016. szept. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Hogy érezd a különbséget a két oldal között.

Én 23 éve lovazok elit helyen. Engem nem fogsz meggyőzni a tudatlanságoddal. 😃

2016. szept. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem hallottam ilyen szabályról, szokásról, de logikusnak tünik két okból.

Az egyik talán, hogy az út széle rázósabb, tehát a jobb oldali futóművet kíméli, ha azon kisebb a terhelés.

A másik, hogy a keskenyebb utaknál jelentős az útfelüle domborodás, azaz, hogy jobbra lejt, különösen a széle. Nyilván stabilabb, ha a súly az utánfutó bal széle felé nagyobb, mintha az út domborulata miatt amúgy is jobbra billenő vontatmány jobb felében lenne.

2016. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2016. szept. 26. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!