Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lo takaro érdekelne hogy az...

Lo takaro érdekelne hogy az mikor kell?

Figyelt kérdés
ugyértem hogy az szükséges vagy csak ugymond "disznek" használják. Ti szoktatok a lovatokra rakni? Ha igen mikor. Miért? :D köszi a válaszokat. Negativ kommentektöl kiméljetek.
2016. szept. 4. 15:27
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én munka után szoktam rátenni, ha megizzadt és nagyon fúj a szél/hideg van, de ilyenkor is csak polár takarót. Istállótakarót nagyon ritkán használok, kizárólag télen, máskor teljesen felesleges.
2016. szept. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi az hogy dísznek használják? Igen a lovasok viccből költenek sok 10ezrer mindenféle takarókra😂 nekem van légytakaróm, 2 polártakaróm (egy szállításhoz és egy leszárításhoz), egy munkatakaróm télre, hogy munka után a lesétáláskor ne fázzon meg, és egy vastag karámtakaróm ami egész télen rajta van, karámban és boxban is. Ilyen vastag takarót akkor szoktak rárakni a lóra ha nem akarják, hogy nagy szőrt növesszen télen, vagy a megnyírt lovakra hogy ne fázzanak meg.
2016. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%

2 féle takaró van:

1, munkatakaró, amit akkor raksz rá, mikor az idő már hűvösebb és megizzadt.

2, téli takaró, amit a hideg ellen raksz rá, főleg ha le van nyírva a szőre.

2016. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen...a valaszokat bocsanat a "disznek" kifejezessert. De olvastam mashol hogy teljesen felesleges azert gondoltam h megkerdezem...:) ment a zold kez mindenkinek
2016. szept. 4. 18:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a ló egész nap karámban van és van bejárása beállóba, valamint egész nap szénázhar és nem végez olyan munkát, ami során megizzad, akkor valóban felesleges. Ja, és nem fázik, merthogy a ló is tud fázni. Ebben az esetben felesleges. Minden más esetben szükséges, hogy milyen takaró, az helyzetfüggő.
2016. szept. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha a lovat télen megnyírják, akkor kell. Ha valami miatt (öregség, betegség, stb) nem növeszt megfelelő szőrt, csak ilyen hosszú, de szellős bundát, akkor is kell - az ideális téli szőr rövid, de tömött.

Egyéb esetekben nem kell, legfeljebb munka után a leléptetés során, ha nagyon leizzadt, egy polár takaró elfér.

2016. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen..linkeltek nekem milyen van nektek menyibe kerul kb.? Nekem munka utan kellene ha hidegeb lesz..
2016. szept. 4. 19:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor vegyel egy polártakarót, minden lovasboltban lehet kapni
2016. szept. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rendben koszi :)
2016. szept. 4. 19:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők leírták a lényeget, viszont sajnos sokszor tényleg csak "dísznek" van (anyuka apuka kicsi lánya megveteti a csilivili lótakarót és ki se megy a lóhoz egész télen). Vagy még rosszabb amikor nem segít hanem csak árt, például egy téli takaró megakadályozza a szőrnövesztést ezért fokozottan kell rá figyelni hogy ne fázzon meg, ami sok esetben nem megy a lovasoknak.
2016. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!