Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csikó betörése?

Csikó betörése?

Figyelt kérdés
Kapok egy csikót hogyan kell betörni?

2016. szept. 10. 17:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne te kezdj hozzá, ha nem értesz a lovakhoz. Inkább bízd rá egy szakemberre, mert ennek csak az lesz a vége, hogy teljesen elrontod a lovat.

A csikót pedig beLOVAGOLNI szokták, nem betörni.

2016. szept. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fiatal lovat belovagolni-szerintem.
2016. szept. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
12 éve lovagolok (nem felvágásból mondom) és az istálóban is mindig sokat segítettem
2016. szept. 10. 17:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy 12 éve lovagolsz, nem jelent semmit. Olyan szakembert kell alkalmazni, aki már nem először csinál ilyet, megfelelő tapasztalattal rendelkezik és nem árt, ha edzői-versenyzői múltja is van.

Nagyon ráfázol, ha magad kezded el, egyrészt balesetveszélyes, másrészt nagyon el tudod rontani a csikót. Jó szakembert is nehéz kifogni, mindenképp kérd ki mások véleményét is a választottadról!

2016. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az előzőek jól írták szakember kell, de, ha TELJES mértékben értesz a lovakhoz akkor úgykell (valahol ezt olvastam), hogy zsákot raksz/lazábban rá kötsz a határa elöszőr csak kicsi súllyal és így kell fokozatosan haladni!!

De nem vagyok benne 100 000%-ban biztos inkább nézz utána!! :)

2016. szept. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát utána néztem meg segítettem az edzőmnek mert ő most tanitja a csikóját szóval nem olyan válaszokat várok hogy fordulj szakemberhez hanem a szeméjes tapasztalaitokra
2016. szept. 11. 13:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Hány éves a csikó? Hogyan volt eddig tartva? Milyen vérmérsekletű? Milyen fajta?

Szerintem se kezdd el te....

Viszont ha mégsincs más akkor:

Első a futószárazás. 2,5 éves korától lehet kezdeni. Lép üget vágta mindhármat megkell tanulja olyan szintre hogy szóra tudja. Lassan kell tanítani... eleinte keveset pár percet aztán igy tovább többet s többet. Én 2,5 éves korától kezdtem tanítani. Megszoktatni vele a zablát. Rátenni a nyerget hadd szokja. Aztán hajtottam földről azaz a futószárat rákötöttem a zablára

Mentem utánna és irányítottam. Persze ehez már egy jólnevelt csikóra van szükség. Mikor már szépen ment futószáron ráraktam a nyerget és úgy futóztunk. Mire ezek tökéletesenmentek betöltötte a hármat. Ekkor kb 30 kilós zaboszsákot raktam rá ha már ezt is tűrte ráültem futószáron aztán szabadon.

Bevált mòdszer. Kezdőként alkalmaztam annó.

2016. szept. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát azért ezeket nagyjából tudom h elöször futószár stb. Stb. Stb.
2016. szept. 13. 10:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor megis mi a kerdesed?? Ha TE ugyis mindent tudsz es allitolag verprofi tizenéve lovaglo vagy??
2016. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igaz :p köszi a válaszokat
2016. szept. 16. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!