Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta ló illene hozzám?

Milyen fajta ló illene hozzám?

Figyelt kérdés
12éve lovagolok szeretek száguldozni a lovakkal és anyáéktól kapok egy lovat szeretek ugratni pár versenyen is voltam

2016. szept. 10. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha 12 éve lovagolsz, illendő volna tudnod, hogy nem minden a ló fajtája, a temperamentum, a szívósság, teherbírás egyedfüggő is. Bár természetesen ha konkrét szakági célra szükséges, akkor érdemes fajtacsoportokon belül gondolkozni.

Az mit jelent, hogy száguldozni? Ész nélkül, minden elővigyázatosság és körültekintés nélkül inkább motorkerékpárral száguldozz, mint lóval. A ló egy élőlény, akinek egészsége és teljesítménye a te felelősséged. Ha nem kondicionálod megfelelően és kiviszed meghajtani, abból semmi jó nem származik, nem beszélve arról, hogy könnyen tönkre lehet tenni a lábait egy ilyen száguldással.

Milyen versenyen voltál? Díjugrató? Díjlovagló? Military? Ha voltál már versenyen, kellene legyen fogalmad róla, hogy mégis milyen fajta felel meg erre a célra.

Ugratni - piciket - egyébként bármilyen melegvérű képes, sőt egy-egy sodri is megugorhatja még az 110-et is, szóval nem túlságosan értem, miért nem tudod magadnak megválaszolni ezt a kérdést.

Tudnod kellene már, hogy az első ló inkább tapasztalt, nyugis egyed kell legyen, jó természettel, rossz szokások nélkül, így nem nő a fejedre - legalábbis kisebb az esélye -, és mentorál téged.

Persze mindehhez alázat is kellene...

2016. szept. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem úgy gondoltam a száguldoznit hogy vad vágtába rohangálok terepen.

Díjugratáshoz kéne. Meg millitaryhoz

2016. szept. 11. 08:40
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem első lovam lenne
2016. szept. 11. 08:42
 4/14 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni hogy 120cm ugrottam az első lovammal u.i. ő már azért nincs meg mert 29 éves volt nem eladtuk. És persze tudok pár díjugró ló fajtát...
2016. szept. 11. 08:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé kamuszaga van a dolognak, de... Ha már volt lovad, tudnod kéne, hogy nem fajtát nézünk, hanem egyedet, illetve akkor azt is kéne tudnod, milyen fajták közül érdemesebb válogatni.
2016. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Látom rosszul kérdeztem akkor úgy kérdezem ezek közöl a lovak közül nektek melyik tetszik?

Oldenburgi

Holstein

Lipicai

Gidrán

Vagy más díjugrató fajták

2016. szept. 11. 14:21
 7/14 anonim ***** válasza:
A lipicai hol jó ugrásban?
2016. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igaz, de nagyon szeretem őket
2016. szept. 13. 19:42
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, most akkor döntsd el, hogy lipicait szeretnél, mert cukiii - hobbizni, és max ilyen kisebb akadályokra ráhajtani a szerencsétlent - vagy versenyezni egy olyan lóval, aki testfelépítésének, képzettségének, lelkesedésének köszönhetően alkalmas akár nagyobb ugróversenyekre is! És amúgy nem fajta alapján választunk lovat. Nézegess a neten hirdetéseket, érdeklődj lovas ismerőseid körében, nézz meg személyesen minél több lovat, ülj is fel rájuk, és amelyikbe beleszeretsz, és az általad kívánt feladatra - vagyis az ugrásra - is alkalmas (bár szerintem, ha ugrópaci kell, akkor erre nem alkalmasat ne is nézz meg, mert csak beleszeretsz, aztán meg fáj érte a szíved). Most csak hogy egy példát mondjak, lehet holsteini egy ló, de megvan rá az esély, hogy utál ugrani, és semmi érzéke sincs hozzá, míg egy alapból nem kimondottan ugrásra tenyésztett fajta (akár nem is feltétlenül fajtatiszta) lovacska meg lelkesen átugorja neked a csillagokat is. Szóval NE fajtát nézz, hanem egyedet!


De amúgy 12 év lovas tapasztalattal a Gyakorikérdéseken kell megkérdezned, hogy milyen lovat vegyél?

2016. szept. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Irni akartam utolso hogy nagyon koszonom a valaszt de ezzel a " meg kell kérdezned milyen lovat vegyél" elszurtad
2016. szept. 14. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!