Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hivatalos (díjlovas) versenyek...

Hivatalos (díjlovas) versenyeknél tényleg fehér nyeregalátét +fekete füles kell?

Figyelt kérdés

Nem találom a pontos szabályzatot, még nem is vagyok azon a szinten, csak érdekelne :)

Eddig azt hittem, hogy fehér fülvédő kell, vagy hogy az is jó. De ezek szerint kötelező feketének lennie?

Hallottam valahonnan mostanában...



2016. szept. 10. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Olaszországban dolgozom, az ittenit le tudom írni: fehér nyeregalátét fix, melegítőben fehér fásli illő. De láttam már csapatszínként fekete nyeregalátétet narancs szegéllyel, hímzéssel. A fülvédő általában fehér, de ha nagyon rosszul áll a lovon, fekete vagy a ló színével kb megegyező. Nyilván a piros, rózsaszín, hupilila, stb színek ki vannak csukva :)
2016. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm :) igazából én fehér izzasztót+fehér fülit akartam, de aztán hallottam hogy hivatalosban "kötelező" fehér izzasztó+fekete füli (ha van egyáltalán rajta)
2016. szept. 10. 21:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
dijlovasban minden fehér. Én Díjlovagolok egy pár éve de még fekete fülvédőt senkinél sem láttam. Hivatalos versenyen lovasra fehér ing,fehér gatya,kesztyű maximum 115 cm es pálca ,fekete zakó,kobak vagy cilinder. lóra fehér alátét,ha raksz rá fülest az is fehér ,lábvédők nem lehetnek rajta a négyszögben.Ez a történet. Ugróban lehet fekete ,de a négyszögben a fehérre vannak ráizgulva (nem baj ha 2 perc alatt koszos lesz akkor is )
2016. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rosszul hallottad. Az alátét csak fehér lehet, a fülvédőre nincs megkötés, csak annyi, hogy ízléses, visszafogott legyen. Én azt mondom, fehér vagy fekete.

(Melegítőben lehet fenn ínvédő, a díjátadón pedig fehér vagy fekete fásli).


A szabályzat egyébként fenn van a szakági honlapon a szabályzatok menüpont alatt.

2016. szept. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a fehér izzasztót tudtam, meg hogy nem lehetnek lábvédők a négyszögben. Csak a füles érdekelt, de akkor ezek szerint lehet fehér :) köszi!!
2016. szept. 11. 21:43
 6/7 anonim ***** válasza:
A fülvédő színével kapcsolatban nincs megkötés, csak annyi, hogy ne legyen feltűnő szín. Ugye tudod, hogy nem kötelező felszerelés?(egy kicsit így jött le a kérdésből) A nyeregalátétnél elbizonytalanodtam, mert korábban versenyeztem sokat négyszögben, és láttam színes (egyszínű)alátétet. Lehet, hogy azóta ez változott, de nem találtam a szabályzatban semmit róla. Az biztos, hogy bajnokságokon kötelező a fehér alátét.
2016. szept. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen, tudom hogy nem kötelező, de én szeretnék rakni :D
2016. szept. 13. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!