Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kezdjek azzal, ha valaki...

Mit kezdjek azzal, ha valaki számára unalmas a tereplovaglás?

Figyelt kérdés

Van egy lovardánk, aminek a fő profilja a tereplovaglás. Általában ezért is jönnek hozzánk olyan sokan. Viszont van egy lovasunk most, aki kifejezetten azt kérte tőlem, hogy ő karámban szeretne feladatokat csinálni, mert nem szeret terepen lovagolni. Valami komolyabbakat... Mondjuk meg is értem, mert az előző lovardában ahova járt folyton terepre vitték úgy, hogy vágtázni sem tudott rendesen és unalmasnak is tartja. Sajnos mi nem oktatunk ugratást meg díjlovaglást, neki meg egyelőre nincs lehetősége elmenni egy komolyabb lovardába (ha ugratni tanul valaki az elég drága).

Mit kezdjek ezzel? Bevallom nagyon ilyennek még nem találkoztam, aki nálunk már jobb lovas ők mind terepre szeretnének kijönni...



2016. szept. 15. 22:59
 1/4 anonim válasza:
Mondd el neki, h te inkabb tereplovaglast szoktal tartani, vagy tanitsd a legjobb tudasod szerint.
2016. szept. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Taníts neki néhány alap feladatot, aztán szerintem hagyd hogy egy kicsit egyedül lovagoljon (úgy értem felügyelet alatt de a saját belátása szerint), lehet hogy csak idő kell neki míg újra visszatér a kedve a tereplovagláshoz. Én sem vagyok nagy terep rajongó, de néha megjön a kedvem hozzá akkor kimegyek egymás után többször is aztán ha úgy érzem megint karámozok. Szerintem mind lovasnak mind lónak szüksége van mindkettőre.
2016. szept. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem próbálj neki érdekes feladatokat adni, mondjuk hogy kerülgessen bójákat, tornázzon a lovon, ilyesmi. Lehet, hogy ilyeneket már csináltatok, akkor bocsi. :D

Szerintem egy idő után a benti lovaglást fogja megunni és terepre akar majd menni.

Én sokkal jobban élvezem a terepet. Nem olyan monoton mint bent menni körbe-körbe. Nem lehet hogy csak fél és azt hazudja, hogy unja?

2016. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha azért értesz a díjlovaglás,idomítàs alapjaihoz,akkor azt terepen egy mezőn is lehet csinàlni. Combravalókat,vàllat be stb egyenes vonalon is lehet kint is gyakorolni.
2016. szept. 17. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!