Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan ugrassam be a lovat...

Hogyan ugrassam be a lovat vágtába?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akar a ló beugrani vágtába... Minden megy rendesen, folyamatosan bököm csizmával, a szár rendben van, ülésem teljesen rendben van, határozott vagyok a lóval. Akkor miért nem akar beugrani vágtába?

Na szóval az van, hogy a ló állítólag a finom csizmára van most szoktatva. Hiába bököm finoman-erősen az oldalát, otthonnal ellentétes irányban nem tud vágtázni, otthonnal irányban már beugrik, de borzasztóan oldalazik. Ha pályán vagyunk, akkor meg abszolúte nem lehet beugratni. Pálcát azt nem kapok (az állítólagos finom csizma miatt).

Mit csináljak, hogy a lovat be tudjam indítani vágtába?


2016. szept. 18. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egyértelmű makacsság,hogy csak hazafele vágtázik,máskor nem hajlandó. Valakinek helyre kellene tenni agyban a lovat,át kellene lovagolni. A kérdésedből ítélve te nem vagy ezen a szinten,szóval nem a te hibád,hogy ilyen lovat raknak alád.


2. megoldás van: Vagy lemondasz a vágtáról,és akkor tudsz dolgozni ezzel a lóval,vagy pedig lovat váltasz/ha nem lehetséges akkor lovardát. Mert ennek a vak vezet világtalant szituációnak semmi értelme nincs így;akárhányszor ráhagyod a vágta kísérletet a lóra,még jobban elrontod.


(Nekem is volt olyan ló,akivel nem tudtam vágtázni,de én ezt elfogadtam,és "feladtam" ezt az álmom,nem stresszeltem rajta feleslegesen se magam se a lovat. Ettől függetlenül imádtam vele dolgozni,az életemet rá mertem volna bízni.

5 évig dolgoztunk együtt,mindig volt min javítani lépésben és ügetésben is,soha nem unatkoztam és elégedetlenkedtem.)

2016. szept. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy hogy válaszoltál! :-)

Tudnánk beszélni privátban?

2016. szept. 18. 15:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha valami nem megy akkor nem lemondani kell róla,hanem megoldást keresni rá,nem hagyni rá. Jövőhéten ha már ügetni sem akar ennyi erővel csak sétálgasson vele és fogadja el?


Lehet kérdező szerinted minden rendben is van,de egy külső ember lentről lehet látna olyan dolgokat amik miatt mégis a segítségadások okolhatóak. Nem értem miért nem kaphatsz azért pálcát ,mert finom az oldala,attól még lehetne pálcát használni,sokszor odaérinteni sem kell,elég ha tudja h nálad van .. Próbáld körön vagy sarokban,íveken ugratni ,úgy könnyebb. Tanügetés,félfelvétel,megfelelő állítás,megfelelő lerövidítés ami alapot ad a beugratásnak. ha annyira finom az oldala és mindent jól csinálsz,pláne be kéne ugrania.

2016. szept. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ha félfelvételt csinálnék a ló nem nagyon értené (sajna nem vmi jó helyről van). Szerintem abban a minutumban visszavenné magát lépésbe...
2016. szept. 18. 19:43
 5/11 anonim ***** válasza:

És akkor te engedsz és hajtod tovább. Azért félfelvétel.


"folyamatosan bököm csizmával". Ez elég nagy probléma, így soha az életben nem lesz rá érzékeny, hiszen folyamatosan kapja a segítséget. Pont arra kéne a pálca, hogy a leheletnyi csizmát megtámogassa második, harmadik alkalommal, majd cirka 5 perc gyakorlás után a ló máris csizmára érzékeny.

Mivel oktatóval lovagolsz, írhatunk itt bármit, úgyis azt kell csinálnod, amit mondanak. Arról pl volt szó, hogy azon túl, hogy "bököm finoman-erősen az oldalát" mik a vágtabeugratás segítségei?

2016. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Arra gondolsz, hogy miket mond általában az oktató a vágtába indítás előtt?

Általában annyit, hogy folyamatosan apró csizma az oldalához, hátra a váll. Azt mondta már többször is, hogy azért nem ad pálcát, hogy a ló ne szokjon hozzá.

2016. szept. 18. 21:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. Vagy nem akar rendesen megtanítani vagy nem alkalmas rá. Ebben a szakmában aki edzősködik 80 százaléka kókler,nehéz jó edzőt találni..
2016. szept. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem értem miért nem ad az oktató pálcát. Nem kell állandóan használni, elég sokszor az is, hogy nálad van. Ne böködd folyton csizmával, sarokban, lassabb ügetésből próbáld vágtába ugratni vagy kiskörről egy határozottabb csizma segítséggel. Ne hagyd, hogy beguruljon a vágtába. Pálca is lehet csak 1x kéne, míg lemeccselitek a dolgot, mert az is lehet, hogy szívózik a ló. Jó lenne kívülről látni, kipróbálni az adott lovat, hogy hogyan is van képezve, mert lehet csak a te segítségadásod nem egyértelmű a lónak.

Mindenesetre, ha az oktató nem együttműködő, és nem tudja ésszerű érvekkel alátámasztani, hogy miért nem segít, akkor hagyd ott és keress más oktatót.

2016. szept. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A ló néha szívózik (nem szemétségből, csak már unja szerintem a lovagoltatást), olyankor kapni szoktam pálcát, mert mindig leáll egy helyen. A pálca után úgy megy, mint akit rakétából lőttek ki, elég a nyakához odaérinteni és már megy is.

De vágtánál el szokta venni tőlem az oktató, nem tudom miért.

2016. szept. 19. 15:32
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A ló helyes beugratása nem úgy néz ki, hogy bökdösd a lábaddal és majd beugrik ha ő is úgy gondolja...

Első lépés, hogy a lovat megfelelően elő kell készíteni a vágtamunkára. Ez azt jelenti, hogy a belovaglásában el kell jutni arra a szinte, ahol a ló kezdő alatt is megfelelő öntartásban tud közlekedni, jól reagál a segítségekre (például beugrik!), és kontrollálható marad. Na már most ez eleve hiányzik, mivel egy ilyen lóra nem ilyen instrukciókkal ültetnének fel...

Amit neked tenned kell: először is készítsd elő a lovat. Félfelvétellel jelzel számára, hogy feladat jön, figyeljen - így nem leped, vagy ijeszted meg vele, és nem is belehajszolod, stb.

Ezután enyhe belső állítás, belső láb hevederhelyen, külső heveder mögött zár, kicsit a belső ülőcsontot terheled jobban, megtol a derék. A szár a beugratás pillanatában enged. Amint beemelted vágtába, azonnal megszűnik a beugrató segítség - ha folyamatosan baszkurálod, esze ágában nem lesz menni. Gondolkodj reálisan: van egy neked kellemetlen, zavaró inger. Ha csak sétálsz, akkor jelentkezik, de ha elkezdesz szaladni, igazából akkor sem szűnik meg. Na akkor hülye leszel még fárasztani is magad,ha úgyse lesz jobb.

Egyébként előfordul az, hogy kell a pálca, és az se gond, ha a ló megszokja, hogy van, azt nem szabad megszoknia, hogy folyamatosan arra megy. Pont, hogy azt kéne megtanulnia, hogy ha nem megy csizmára, akkor jön a pálca - emiatt indul el inkább már a csizmára. De ha folyamatosan ott a pálca az oldalában, akkor persze arra is immunis lesz. De nem azért kell mennie a pálcára, mert ismeretlen és fél tőle. Sőt!


Összességében egyetlen tanácsom van: járj máshova lovagolni.

2016. szept. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!