Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kanca sunyít, ha megközelítjük...

Kanca sunyít, ha megközelítjük őt vagy a csikóját. De mást nem. Kell csinálni vele valamit vagy nem?

Figyelt kérdés
Mármint orrba vágni erélyesen, hogy elmenjen ettől a kedve vagy ha csak ennyi, akkor nem kell "nevelni"? Nehogy eszébe jusson harapni vagy rúgni, kisgyerek is van a családban azért kérdezem... Nehogy késő legyen.

2016. szept. 19. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teljesen világos a kérdésből, mire vonatkozik a "de mást nem". Másra nem sunyít, csak rátok? Ha így van, akkor valószínűleg rossz tapasztalata van veletek, azért ilyen gyanakvó és ennek ad kifejezést a sunyítással.
2016. szept. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak sunyít, arra értettem, hogy mást nem csinál és nem is akarjuk megvárni, hogy esetlegesen csináljon.
2016. szept. 19. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez indig a konkrét szituációtól függ. Például nem mindegy, hogy milyen idős az a csikó - ha csak pár napos, 1-2 hetes, akkor nem szabad bántani, pont, hogy bizalmat kell építeni, hogy megtanulja, nem bántjátok a csikóját, és magától meg fog nyugodni.
2016. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mielőtt csikója lett, csinált ilyet? Első csikója a kancának?
2016. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem orrba kell vágte te tudatlan paraszt, hanem magadhoz hívni és megmutatni, hogy nincs oka a félelmének. De te ló közelbe ne menjél ennyire kevés ésszel és sok agresszivitással.
2016. szept. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, mi van savanyú a szőlő??? "Mennyé" és foglalkozz a saját lovaiddal, ne azzal, hogy én mit csinálok az enyémekkel. Persze még jutalmazzam simogatással is azért, hogy rosszat csinál és várjam meg amíg orrba rúg engem vagy a gyereket? Persze.....


Többi választ köszönöm szépen!!! Egy hónapos csikó, a kanca előtte is sunyított. Sajnos azt nem tudom, hogy első csikója-e.

2016. szept. 20. 10:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam olyan helyen, ahol ha a ló megharapott (!!) a gazdája közölte, hogy ne merjem megütni, mert a lovat nem szabad bántani. Akkor voltam ott először és utoljára... De azért remek ötlet, terjeszd bátran máshol is.

Ettől még én úgy gondolom, hogy ebben az esetben nem kell bántani, inkább bizalmat építeni. Dolgozik a kanca? Ha igen, akkor mit, és ott hogy viselkedik?

2016. szept. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!