Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Két erőteljes hidegvérű lóval...

Két erőteljes hidegvérű lóval - hintót húzatva - hosszú távon elérhető 20-25 ( 30? ) km/h-s ÁTLAGsebesség? Vagy erre csak az orosz trojka elég jó?

Figyelt kérdés

Természetesen ahol kell pihenőket beiktatva.


A lovak folyamatosan lennének hozzászoktatva a viszonylag nagy átlagsebességhez.


Az egyik nap az egyik két, néhány nappal később a másik két igásló tenné meg (váltogatva) eme hosszú távot (eleinte csupán 20-25, később akár 50-70 km-t).



2016. szept. 21. 16:30
1 2
 1/11 egybaba ***** válasza:

A hidegvérű lovak sose voltak hintó elé valók, inkább teherhordó szekérbe fogták őket. A hintó luxus jármű.

(nem ezek a ma nagyképűen hintónak agyondícsért szarok, hanem a valódi hintók pl Szentpétervári, Liszaboni Bécsi Hintómúzeumok darabjai)


Amúgy hosszas válogatás után ki lehet keresni két egymás mellé jól illő hidegvérű lovat is és akár el is érheted egy jól csapágyazott könnyű homokfutóval folyamatos edzéssel a kívánt eredményt. Több év kitartó munkája kéne hozzá, amit szerintem nem ér meg, de Te tudod mire használod az időd...

2016. szept. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Frízekre és tinkerekre is szokták mondani, hogy kiemelkedően teljesítenek hintók elé fogva is!


[link]


[link]


Azonban mivel kevésbé erőteljes lovak, úgy gondolom (persze nyugodtan cáfoljatok meg, örülök, ha nem így van) hintó elé fogva nem tudnák azt oly "könnyedén" (vagyis rendkívüli erőlködés nélkül) a kívánt átlagsebességgel húzni. Őszintén remélem, hogy tévedek.

2016. szept. 21. 16:45
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez a hintó:


[link]


[link]


[link]


"Több év kitartó munkája kéne hozzá, amit szerintem nem ér meg."


Akkor javasolj olyan lovakat, melyekkel extra nagy szelektálás és több év kemény munkája nélkül is (pár hónap kimerítő munkájával teszem azt) nyugodtan lehet hintót húzatni a kívánt átlagsebességgel.


Ha úgy véled az általam írt módszerrel nem megy, akkor csináljuk úgy, ahogy szerinted menne!

2016. szept. 21. 16:57
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenre nyitott vagyok (javasoltam példának okáért fríz és tinker lovakat a fentiek mellé), de akkor legyen végre megoldás is!
2016. szept. 21. 17:00
 5/11 A kérdező kommentje:

Természetesen JÓ megolás!


A lovak se merüljenek ki ilyen sebességek mellett, ugyanakkor (mivel az ősi orosz trojkával kapcsolatban hallottam "kezelhetőségi/összeférhetőségi" problémákról, ezért) irányítható(bb) legyen a két ló is.

Nem volna kellemes, ha két ló két irányba akarna olykor-olykor menni - sem az, hogy minden apróságtól a 25, majd 50 km alatt gyakorta megbokrosodjanak.


(Éppen az utóbbi miatt gondoltam a hidegvérűekre, mivel egyrészt őket is láttam szekerek elé nem egyszer befogva, másrészt sokkal nyugodtabbak. Innen a megnevezésük is.)

2016. szept. 21. 17:07
 6/11 anonim ***** válasza:

A fríz konkrétan egy kalap sz.r, kitartásban egy shetlandi is lenyomja. A tinker egy fokkal jobb, csak köze nincs a sebességhez.

Tartós nagysebességet a távlovak tudnak tartani, egyszerűség kedvéért az arab fajták és amikben jóadag arab vér van, esetleg az akhal, bár arról nincs túl sok adat errefelé.

De ilyen 70km-en keresztül nagy sebességről ne is álmodozz, még az ember is tovább bír futni, mint egy ló. A lovak kifejezetten rövidtávon gyors állatok, nem kitartóak.

2016. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

hidegvérű egész nap elmegy veled, de csak lassú tempóban. A melegvérű sajátja, hogy nagyobb sebességgel sem fullad ki hamar. A tinkerről biztosan tudom, hogy hamar kifullad, és a fríz se sokkal jobb (ellenben általában rossz a patájuk, hajlamosak a csüdsömörre, stb-stb). Ezek nem gyorsasági lovak, a kifejezetten gyorsasági fogat ló az ügető.

Persze ha nem a gyorsaságit nézzük, akkor pedig a különféle sportló fajták - de hát nem véletlen, hogy azokban a sportágakban meg mindig úgy csavargatják a szabályokat, hogy a modern, német sportlónak kevezzenek, és egyre inkább háttérbe szorítsák a magyar fogatokat - a lipicait, a nóniuszt, a gidránt és a furiosót.

2016. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A megbokrosodás egyébként idomítás és szoktatás kérdése is, amelyik még sosem látott forgalmat, az akkor is bevisz az árokba, ha amúgy hidegvérű.

Hogy ktten kétfelé akarnak-e menni, ez szintén szoktatás és tanítás kérdése. Amelyik páros összeszokott és rutinos, az nem megy nyolcfelé. De nyilván egy puszta ötöst nehezebb kontrollálni és egyben tartani, mint egy hidegvérű kettesfogatot.

2016. szept. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de ha neked ez az elvárásod, mi a francért nem mész inkább autóval? Vagy neked ez a legnagyobb álmod, hogy megadott átlagsebességgel tudjál menni x kmt? Tökmindegy milyen fajtájú lovat választasz, de lehetőleg pont ne hidegvérűt, mert az pont könnyedén nem fog neked mozogni. Minden lóba, bármilyen fajta is, bele kell tenni a munkát, a km-t, az idomítottságot, de némi hozzáértésre is szükség lenne. Miért nem felel meg a célnak pl. a lipicai? Dunát lehet belőle rekeszteni. Igáslovakról beszélsz, közben a fríz a tipped, ami azért attól baromira messze áll.

"Az egyik nap az egyik két, néhány nappal később a másik két igásló tenné meg"

Ilyen nincs, napi szinten kell mozgatni a lovakat ahhoz, hogy teljesítményt tudjanak produkálni, kifejezetten káros a pihenőnap utáni kemény munka. Vagy te csak trojkát akarsz hajtani x tempóval x km-t a lovakról meg gőzöd sincs? Mert eléggé az jön le, se füle se farka a sztorinak.

2016. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 20-25-30 km/ora atlagsebesseg tul gyors a lovak kifaradnanak megha csak hinto előtt is kéne menjenek. A hidegvérű lovak lassúak hajtósak. Munka/alapjármódjuk a lépés max ügetés. Vágtatni lusták és keveset fognak.

Ha a gyorsaságra hajtasz akkor miért nem teszel sportlovakat a hintó elé? A legjobb hintós fajta a lipicai. Azok aztán mennek.

2016. szept. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!