Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a helyes magatartás az...

Mi a helyes magatartás az oktató részéről, ha a lovas ideges lesz?

Figyelt kérdés
Mármint akkor, hogyha mondjuk valami nem sikerül sorozatban és ezért lesz az. Elkezdi tépni a ló száját és rúgja az oldalát meg ilyenekre gondolok, hogy miért nem megy a ló. Ilyenkor egy jó oktató részéről mi a helyes magatartás? Nem kellene segítenie mondjuk? (a szituációban vágtázni tanuló lovas volt, a ló nem akart az istennek se beugrani vágtába...)

2016. szept. 22. 17:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Mármint ha nem tévedek, ha egy kezdő lovas egy új jármódot tanul, akkor kezdetben nem az oktatója hajtja a lovat (mármint szóra indítja el), a lovas megér az arra figyelni, hogy hogyan üljön nem?
2016. szept. 22. 17:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a lovas új jármódot tanul, nincs a kezében szár, ergo nem tépheti a szárat, és nem ő indítja el a lovat, ergo az oldalát se bikázhatja. Ha mégis, akkor rászólok, hogy ezt most fejezze be. Ha ezt nem sikerül megértenie, akkor keressen olyan lovardát, ahol így működnek a dolgok.

Egyébként meg annyi a dolga, hogy próbál lazán és nyugodtan ülni, az, hogy vmin ideges lesz, az igazából benne van a pakliban, és mindig a szituációnak és a tanítvány mentalitásának megfelelően kell kezelni, szóban épp úgy, mint a kiadot feladatokban.

2016. szept. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon hasznos válasz, köszönöm!

Igazából barátnőmről volt szó, vele beszélgettünk arról, aki egyébként nagyon szereti a lovakat és utólag bánta már, mert kicsit olyan volt, mintha a lovon töltötte volna ki a mérgét. Előtte sosem fordult ilyen elő vele, szerintem rossz napja volt csak. Mondjuk véleményem szerint az oktató is hibázott, mert annyit mondott neki, hogy ne legyen ideges...Hát ezt mondd egy ideges embernek. Érdekes, hogy ő rendesen szárat fogott és oktató mondta neki, hogyan indítsa el, sztem ez is gáz, hogy először is neki kellett volna szóra indítani a lovat, akkor nem lett volna ez. Még szerencse, hogy az óra vége felé voltak már, mert mondta akkor különben valószínűleg önként leszállt volna a lóról, miután már úgy felhúzta magát, hogy jól berúgta vágtába, de olyan frankón, hogy jól meg is ugrott alatta a ló. A végén még mondta neki az oktató, hogy megmutatja neki úgy, hogy ő ült fel, de a csaj már oda se figyelt. Vele az a baj, hogy elég lobbanékony, ha felhúzzák beszélhetsz neki, akkor sem fog figyelni amíg le nem higgad.


Még egy kérdés: "mindig a szituációnak és a tanítvány mentalitásának megfelelően kell kezelni". Ezt kifejtenéd? Köszönöm!!!

2016. szept. 22. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
A helyes az volna, ha már a vágtát tanulja, hogy futószárazni kellene. Ergó, én addig nem engedek el lovast, amíg nem ül biztosan mindhárom jármódban, tudja a szárakat kezelni, ismeri a segítségeket a hajtáshoz. Plusz olyan lovon kellene tanulnia, amit nem kell annyira ösztökélni, hogy menjen, de nem is rohan el. Valamit rosszul csinál az edző, ha egyáltalán edző, és ért is a lovakhoz. Én egyszer rászólok, ha tovább folytatja, akkor leszállítom és vége az orájának.
2016. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De én csak azt nem értem, hogy az iskolalovaknak elvileg kellene tudni szóra is dolgozni futószáron, akkor az oktatónak miért nem szólt a lónak, hogy vágta, ha látta hogy a barátnőm nem tudja beugrasztani magától? Futószáron volt ez egyébként, nem szabadon ment.
2016. szept. 22. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Az iskolalovak nagy része be van fásulva. Semmi kedve menni, mert ki tudja, hogy azon a napon Ő a hanyadik lovas volt rajta, ki tudja hanyadik sokéve kell csinálnia nap mint nap. Rengeteg tanuló, egyik így rángatja, másik úgy rángatja. Tehát semmi életkedvük nincs az iskolalovaknak.
2016. szept. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem miben hibázott az oktató? Ha segít az a baj, hogy nem tanít, hanem helyetted csinálja, ha nem segít, akkor meg bunkó. Ki érti ezt?
2016. szept. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!