Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Félek lovaglásnál?!

Félek lovaglásnál?!

Figyelt kérdés

Nem rég óta lovagolok, és általában egy lovon szoktam ülni az a neve hogy szilaj. Mostanában mindig el kezd alattam vágtázni én meg meg ijedek, vagy egy kicsit meg ugrik alattam (futószáron vagy, de hamarosan szabadon fogok majd menni).

Szóval eléggé félek szilajon, és ezért rosszabbul is megy a lovaglás, alkalmam nincs egyenlőre más lóra ülni, és maga szilajtól pedig egyáltalán nem félek.

segítsetek! :(



2016. szept. 23. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Van szád, szólj az oktatónak. Ügyfél vagy, fizetsz az oktatásért, szóval minden jogod megvan hozzá. Ha jó oktató, megérti a problémádat, és kitalál valamit.


Ha meg nem, gondolkozz lovardaváltáson.

2016. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lovaglás természetes velejárója, hogy a ló néha megugrik, a lovas meg ezt kiüli, vagy lepottyan. Nem szabad félni, rengetegszer elő fog még fordulni, a legjobb, amit tehetsz, hogy ugyanúgy megszokod ezt, mint az egyes jármódokat, és természetesként kezeled, és megtanulod helyesen lereagálni.

Ez a dolog egyik aspektusa. A másik meg az, hogy olyan iskolaló, oktatóló nincs, ami kezdők alatt spontán elszalad a francba, de minden alkalommal... Ha náluk nincs másik ló, vagy más opció, akkor válts lovardát akár, mert ez nem normális, és a ló idomítottságát illetően is komoly kérdéseket vet fel.

2016. szept. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Ha félsz, akkor ne lovagolj, nem kötelező.
2016. szept. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "mostanában mindig elkezd alattam vágtázni" nem tűnik normális dolognak. Én is félnék, ha egy iskolaló véletlenül, rendszeresen elkezdene alattam vágtázni. Ha mindez futószáron történik, akkor végképp szokatlan a dolog.
2016. szept. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A lovat nem nagyon szokták lovagolni csak néha az oktató rá ül egy kicsit hogy legyen tanítva a paci. A lóval nekem nincs bajom mert ilyen a természete...kicsit ugrálós(13 éves a ló). Ki tudom ülni ha meg ugrik alattam de akkor is azért meg ijedek.A lovaglást pedig a félelmem miatt nem szeretném abba hagyni,

Próbálom inkább le győzni a félelmem. :)

2016. szept. 24. 09:19
 6/7 anonim válasza:

Na, azért álljon meg a menet. Oké, hogy aki retteg a lovaktól és a lovaglástól, az kerülje ezt a sportot inkább (főleg, hogy elsősorban lószerető egyének lovagolnak tudtommal). De. Ne mondja már nekem senki, hogy az normális, hogy egy elvileg iskolalónak alkalmas ló csak úgy a semmiből nekiáll vágtázni meg ugrálni egy kezdő lovas alatt, futószáron. Mivelhogy ugye a lovaglást senki sem a vágtától meg az ugrálások kiülésétől kezdi, hanem a lassú sétától. És sok kisgyerek is lovagol ráadásul...Én szülőként ilyen lóra 100%, hogy föl nem engedném ülni a kezdő lovas gyerekemet. Meg ez valahol az edző és lovarda felelőssége is, hogy az első alkalommal a lovas ne a nyakát törve fejezze be az órát, ha lehet.


Kérdező, amit tehetsz:

1. Nem tudom milyen szinten lovagolsz és hány éves vagy, ha már jobban, akkor még próbálkozhatsz ezzel a lóval, de mivel írtad, hogy félsz, ezt nem javaslom.


2. Szólsz az edződnek, hogy félsz és hogy másik, nyugodtabb lovon szeretnél lovagolni. (Igaza van az egyik válaszolónak, ha már fizetsz, akkor lehet véleményed is, persze azért durván ne ezzel kezd, de jogod van a tudásodnak megfelelő idomítottságú lovon lovagolni.)


3. Keresel egy másik lovardát, ha a jelenlegi helyen nem értik meg a problémád, nem foglalkoznak vele, vagy nincs egy normális oktatólovuk a számodra. Oké, hogy dőljön a pénz meg akármelyik ló megijedhet (még a legnyugodtabb is), de hadd ne tele gatyával kelljen felszállnod kezdő lovasként egy számodra nem megfelelő lóra, ha már fizetsz is érte.


Igaz, hogy én nem egy puccos lovardába járok és nem is olyan drága, szinte az összes lovon ültem már és egyik se indult el vágtába, ha én nem akartam (sőt valamikor még akkor se :D).

2016. szept. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem a ló hibája, hogy kicsit ugrálós? Nem, az oktatóé. Minden lovat lehet idomítani olyan szintre, hogy normálisan tudjon közlekedni, és 13 éves korára ez már elvárható is, mert nem 3 éves épp.v Csak ehhez nem néha kellene felülnie az oktatónak, ha már nagyon nincs jobb dolga. Szóval de, ez abszolút a hely hibája, és ha nem tudnak a lóból oktatólovat faragni, az egyfelől nem probléma - de az már igen, ha így is kezdőket ültetnek a lóra.

Az egyszerűen elfogadhatatlan, hogy életveszélyes lóra ültetnek fel kezdőket, és leht ezt finomítani, hogy nem olyan gáz, stb., de a valóság meg az, hogy de. Egy kiszámíthatatlan, ugrálós, degbeteg ló nem kezdők alá való. Egyébiránt a kezelhetetlenségnek mindig oka van, engemm az se lepne meg, ha nem lenne jó a nyereg a lóra, vagy fájna a foga, stb-stb. Szóval lenne valami eü gondja, vagy tényleg alulidomított a feladathoz.

2016. szept. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!