Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 300 grammos istállótakaró+tölt...

300 grammos istállótakaró+töltetlen esőtakaró (nagyobb hidegben polártakaróval) elég télre egy megnyírt lóra?

Figyelt kérdés
2016. szept. 24. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Hidegtől, lótól függ. Ha zárt az istálló és/vagy többen vannak, hogy befűtsék, a 300 g elégnek hangzik, max ha bejön egy nagy hideg, teszel alá egy polárt. Ha nem pörög folyamatosan a karámban vagy sokat van kint, én oda is 300-ast tennék fel. Érdemes másikat, mert ha vizes lesz, nem árt cserélni. Én sem szeretnék ázott-saras pulcsiban bent lenni...
2016. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem tudod előre megmondani, mert egyelőre senki sem tudja, mennyire lesz hideg. Ha nagyon, akkor ez kevés lesz. Ha meg marad egy szinte őszies se hideg, se meleg idő, akkor meg sok.

Plusz a napi hőingás sem mindegy, mert ha az nagyon nagy, akkor estére külön vastagabb takaró kell, stb.

2016. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel 300 g-s vízállót? Akkor kettőt letudnád egyben, nagy hidegben alá tudnád rakni a polárt karámba.

Én nyírt lóra lehet kicsit melegebbet vennék, nekem -15-20-ban a szőrös lovamon volt 300-as karámban, nem melegedett ki benne.


De alapvetően igen, elég lehet, ha most ezek vannak. Ha a nyaka is nyírt, azért nem árt, ha a kinti takarók nyakasak vagy veszel hozzájuk.

2016. szept. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lovaim meg annyi grammos szőrt növeszt télire amennyi neki kell. Sohasem fáztak meg, és egyáltalán nem fáznak. Lovaglás előtt és után is kicsit több időre van szükség a megfelelő tisztításhoz, rendberakáshoz. Sokkal jobban is érzik magukat mint reggeltől estig és estétől reggelig " zubbonyban " állni. 😊
2016. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!