Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért olyan gáz, ha valaki...

Miért olyan gáz, ha valaki csak úgy otthagyja felnyergelve a lovat?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdésnél, hogy a kérdező ezt csinálta, mert valami baja volt. Erre írta válasznak valaki, ha az ő lovasa lett volna, hát kapott volna..... Miért mi lett volna? Nekem is volt olyan, hogy tele volt a tököm mindennel, a lovaglás se jól sikerült leszálltam és viszlát... Nem értem, ebben most mi lett volna annyira kiakasztó. Nekem is lehet rossz napom nem? Ahonnan meg ennyiért berágnak, hogy más nyergeli le a lovat azért a valagnyi pénzért amit fizetek, akkor megyek máshová.

2016. szept. 24. 23:11
 1/7 anonim válasza:
100%

Nem az a baj, hogy más nyergeli le, hanem az ha te csak úgy felügyelet nélkül hagyod ott felszerszámozva. Azért mert ha rálép a ló a szárra és úgy felrántja a fejét, mert pl megijed, akkor eltörheti az állkapcsát. Vagy ha lefekszik nyereggel a hátán az is fájdalmas lesz neki, hiszen megnyomja a nyereg.

Másrészt tönkre teheti a szerszámot, ami persze a kisebb gond, ahhoz képest, hogy magában is kárt tehet.

Persze az is evidens, hogy ha te lovagolsz egy lovon, utána te is teszed rendbe. De ettől szerintem néha el lehet térni, hisz ha szólsz, más hozzáértő is megcsinálja/megcsinálhatja. Én ezért nem haragudnék.

A lényeg, hogy ne hagyd felügyelet nélkül a felszerszámozott lovat, mert az számára veszélyes lehet. :)

2016. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem pedig tényleg az. Ha nagyon sietsz vagy valami egészségügyi problémád akad, vagy netalántán nagyon fáradt vagy (bár ha lovagolni tudtál) akkor ha megkérsz valakit az úgy nyilván oké. Ha fizetsz valakit erre a feladatra illetve ha az adott lovardában ezek a szabályok akkor is rendben van. De a lovagláshoz az is hozzátartozik hogy az ehhez szükséges teendőket is ellátod. Az hogy a lovaglás nem jól sikerül az egyedül a lovas hibája (és/vagy az edzőé), ezért semmiképp nem a lovat kéne büntetned azzal hogy ott hagyod , ez egyáltalán nem felelősség teljes és normális viselkedés. És valakinek meg kell csinálni ha te nem csináltad. Ha rossz napod van akkor max. nem mész ki lovagolni, de ha lovagolni tudsz akkor nehogy már leessen az aranygyűrű az ujjadról, hogy el kell látni a lovadat aki a te seggedet vitte körbekörbe egy órán keresztül. Nem csodálom hogy sok helyen korhoz kötik a lovaglást. Aki nem fogja fel hogy a ló egy állat akinek igényei vannak és hogy nem mindenki az ő csicskája a lovardában az nem való ló közelbe.
2016. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért én azt picit érdekesnek tartom, hogy a lónak nem lehet rossz napja, mert akkor kapja az ívet, de a lovasnak bezzeg lehet és akkor csak úgy fogod magad, leszállsz és ott hagyod? :)

Ha a lónak van rossz napja, akkor dobjon le téged egy kör után? Mert úgy néz ki, hogy nálad ez így működik. A lovaglás egy sport. De nem akármilyen, mert állatokkal közösen sportolsz. Azok az állatok pedig ugyanúgy érző lények mint te. Szerintem az nem igazi lovas, aki nem képes rendbe tenni a lovát miután végzett. Ennyit igazán megérdemel a ló azok után, hogy el kellett téged viselnie ki tudja hány órán keresztül. Mert gondolom, nem lehetett neki kellemes ha te így állsz hozzá a dolgokhoz. :)

Nagyon sokszor hiába van tele a tököd mindennel, csak hogy téged idézzelek, attól még el kell végezned a dolgodat. Most ha édesanyád is ezt csinálta volna, amíg kicsi vagy, akkor lehet már nem élnél. Ha felelősséggel tartozol valamiért vagy valakiért, akkor nincs ilyen hogy mindent eldobok és lelépek. Valószínűleg még fiatal vagy és senki sem tanított meg téged erre. De remélem hamarosan megtanulsz felelősséget vállalni.

2016. szept. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Mert valami baja volt? Mégis mi baja volt?


Érdekelne, hogy ha saját lovad lenne, akkor azért valahogy csak kibírnád-e, hogy a pályáról kivezesd és lenyergeld, leápold, lemosd, karámba kitedd? A lovaglásban a legnagyobb kihívás nem az, hogy technikailag jó legyél, hanem hogy megtanulj uralkodni az érzelmeiden és sok év után rájöjj arra, hogy sosem a ló a hibás, mert a ló csak reagál. Neked kell a tükörbe nézned, hogy mit rontottál el. A lónak akkor is meg kell adni mindent, ha aznap szarul lovagoltál és az ilyen hiszti krisztik, mint te, baromi sokára fogják ezt megtanulni - vagy éppen soha. Ezért nem jó az, hogy bevágod a durcit és ott hagysz csapot papot. Ha nekem ilyen lovasom lenne, én is elbeszélgetnék vele. És nem, nem bánnám, ha átmenne máshová és ott ugráltatná a népet, mint fizetővendég. Mert lovas és fizetővendég között nagy ám a különbség és nehogy még te legyél felháborodva, hogy ahol lovasokat tanítanak, ott az utóbbit nem feltétlenül tolerálják.

2016. szept. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 Egyetértek.

#3-as vagyok. Amikor én jártam lovagolni (3 helyre is jártam) mindig nekem kellett a lovat leápolni, felszerszámozni, a lovaglás után meg rendbe rakni. Csak eleinte nem kellett ezt csinálnom, amíg béna voltam. De amint megtanultam, onnantól kezdve az én feladatom volt. És nem háborodtam fel rajta. :D Mondjuk én élveztem is, de ha valaki lovagol, akkor a lovat is rendbe kell tenni utána. Ha ott hagytam volna a lovat az óra után, akkor olyan lecseszést kaptam volna hogy valószínűleg nem mertem volna visszamenni arra a helyre. Tudod a lovardáknak általában van szabályzatuk. És ha valaki nem tartja be a szabályokat, akkor azt kiteszik onnan. Nem érdekli őket, hogy te fizető vendég vagy. :D Ez nem egy étterem.

Egyik oktatóm mondta mindig, hogy amikor vége az órának, akkor nem az az első hogy te iszol meg lepihensz, hanem hogy a lovadat rendbe rakod és ha ez megvan, akkor pihenhetsz. És érdekes módon egyszer sem haltam bele ebbe. :)

2016. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm az őszinte válaszaitokat! Azóta én is elgondolkoztam rajta és beismerem, hogy hibáztam és bocsánatot kértem, akitől kellett. De annyit még hadd tegyek hozzá, hogy persze, mindenhol vannak szabályok, ahogy a munkahelyen meg egyéb helyeken is. De, ha már fizetek valakinek valamiért, senkiről sem fogom eltűrni, hogy minősíthetetlen hangnemben oltogasson, pláne hogy már felnőtt ember vagyok. Ha annyira felkapott a lovarda, hogy megengedheti magának azt (amit kétlek, hogy itthon nálunk olyan nagyon sok ilyen van), ha egy jól fizető vendéget kitesznek, de van a helyére öt másik, akkor oké, én meg keresek egy számomra megfelelő helyet (tudjátok pénz beszél, kutya ugat). Amelyik meg mégsem ilyen, mégis kénye-kedve szerint rugdossa ki az embereket, mert akár csak csúnyán mert nézni valamelyik lóra, az előbb utóbbi számítson rá, hogy beteheti a kapuit. Szerencsére azért ezt a lovardatulajok nagy része fel bírja fogni, ugyan én bocsánatot is kértem, de ne aggódj a hangját fel nem merte emelni velem...és nem is hagytam volna.
2016. szept. 27. 13:08
 7/7 A kérdező kommentje:
És amúgy én szoktam leápolni, le-és felszerszámozni a lovat (kezdetben amíg még nem ment segítséggel), csak most fordult elő ilyen, az oktató leszerszámozta és csókolom.
2016. szept. 27. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!