Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érzékeny a farára, hogy...

Érzékeny a farára, hogy lehetne ezen javítani?

Figyelt kérdés
Ha pl szőrén kicsit hátrébb ülnek rajta mint ahol a nyereg van elkezd bakolni, miért csinálja? Hogy lehet ezen javítani, hogy megszokja? (Kezdő lovasokhoz is használva van a ló ezért történik meg az hogy esetleg hátrébb csúsznak vagy ilyesmi)

#ló #érzékeny faru ló
2016. okt. 2. 16:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Lépésben úgy léptesd pl hogy tedd rá a farára a pálcát ,szokja hogy érintve van. De vannak túlérzékeny lovak,csizmára,vagy akár a pálcára vagy csak egy érintésre is kibakolnak,kivonják magukat a lovas segítségei alól.Ilyen ló nem feltétlenül való kezdők alá.
2016. okt. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Olyat szoktam csinálni hogy a farára rakom a kezem és ráengedek egykis súlyt de az nem különösebben zavarja, mondjuk volt hogy már ilyenre is kibakolt
2016. okt. 2. 20:40
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Szőrén oktatsz? Gratulálok.

Ha meg van rajta nyereg, akkor hogyan csúsznak a nyereg mögé?

2016. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet h voltizsban oktat
2016. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem én oktatok, én csak lovagolom a lovat ha nincs oktatás, de amugy igen voltizsba kezdenek a kezdők, és igen volf már rá példa hogy hátrébb csúszott és akkor bakolt egyet a ló és leesett.
2016. okt. 3. 20:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Talán mert fáj neki... Nem, ne szokja meg. Nyomkodjátok át és ha reagál (odanéz, csap a farkával, felemeli a fejét, hátracsapja a fülét, stb) akkor feltétlen nézessétek meg orvossal.
2016. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szoktam nyomokodni meg ugye pucolni is, de azzal semmi baja nincs, ez volt az első amire gondoltam, hogy fáj neki, de át nyomkodtam meg minden és nem érdekelte ez különösebben, meg rádöltem hátulról, de ilyenek nem zavarják.
2016. okt. 4. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!