Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen a bértartás?

Milyen a bértartás?

Figyelt kérdés
Tehát hogy ha van lovad bértartásba akkor bármikor kimehetsz azt csinálsz vele amit akarsz(pl csutakolod,futoszáraztatod)és nem szolhat rád az ottlévő felnőtt/edző??Lécci irjatok erről hogy ti hogy szoktatok kimenni a lovatokhoz!!!!!
2016. okt. 2. 20:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Vagy pl rádszolhat hogy ezt necsinald azt necsinald??
2016. okt. 2. 20:35
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk a karámot rongálod a hülyeségeddel, akkor természetesen szólni fognak.


Ha a lovadat teszed éppen tönkre, akkor ha szerencséd van, szólnak, hogy ezt nem így kellene, ha nem, akkor rád hagyják.

2016. okt. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lovardai házirend keretei között azt csinálsz amit akarsz..
2016. okt. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát én 12/L

És hogy pl lefutoszárazthatom vagy (aholra gondolok ott van hátul egy ilyen bekeritett dombos rész,oda elvihetnem sétálni egyedül vagy a szüleimmel??

2016. okt. 3. 15:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha 12 éves vagy, az azért változtat a dolgon...


Ahol én először a lovamat tartottam, ott a kiskorúakkal nem is kötöttek szerződést, csak a szülőkkel, aztán a szülőnek ki kellett tölteni egy felelősségvállalási nyilatkozatot, illetve, hogy mihez járul hozzá, hogy a gyereke mit csinálhat úgy, hogy ő nincs ott.

Nem bántásból mondom, de szerintem egy normális, felelősségteljes helyen nem engedik meg, hogy egy 12 éves gyerek egyedül, felügyelet nélkül lovagoljon (vagy edző, vagy szülő legyen ott), azt meg főként nem, hogy a lovarda területét egyedül a lovával elhagyja.

Abban én semmiféle problémát nem látok, hogy a saját lovadat te futószárazd a lovarda területén belül, de az semmiképpen nem ártana, ha egy hozzáértő ember pár alkalommal megnézné, hogyan csinálod ezt, mert egy nem megfelelő futószáras munkával simán el lehet a lovat rontani.

Szerintem mielőtt a lovat az adott helyre viszitek, tisztázzátok a tulajdonossal mindezeket a kérdéseket.

2016. okt. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2016. okt. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Lefutószárazhatod ha a saját lovad,de a saját érdeked azt kívánja h valaki álljon feletted és segítsen.
2016. okt. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A bértartás azt jelenti, hogy a lovad szállást kap a lovardában, etetik, trágyázzák a bokszát, stb. De te voltaképpen azt csinálsz vele amit akarsz. Jobb helyeken rádszól egy edző vagy más felnőtt/tapasztalt lovas, ha hülyeséget csinálsz, vagy a lovadnak az rossz amit teszel vele. De igen, akkor lovagolsz rajta, amikor akarsz, akkor futószárazod, amikor kedved tartja, akkor mész ki vele legelni, sétálgatni, ha te úgygondolod.


Én 14 éves vagyok, minden délután kint vagyok a lovardában a lovacskámnál, aki már fél éve az enyém. Egy pici kis tanya ez inkább, valaki mindig lát, ha csinálok valamit. Szinte mindig a közelben van az edzőm, ha lovagolok, akkor is, ha épp nincs edzésem. És ilyenkor is ugyanúgy rámszól, ha valamit hibázok, mint máskor, másra. Azt csinálok a lovammal, amit akarok, de az edzőm mindig ad tanácsokat, vagy akár cselekszik is, ha úgy látja jónak. Persze, vannak lovardák, ahol a taknyos kis 8 évesre, aki még lovagolni alig tud, csak kihisztizte azt a szerencsétlen pónit a szüleitől, azt is hagyják, hogy azt csináljon amit a hülye kis fejével kitalál, és hogy szétcsessze a lovát, szóval érted, lovardája válogatja...

2016. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ez a szabályzattól függ. van olyan hely ahol meg van adva bértartós időintervallum, és iskola lovaglós időtartam, és azokban lehet csinálni amit akarsz
2016. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!