Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet pénzt keresni...

Hogyan lehet pénzt keresni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok és lovagolok :) nem állunk rosszul anyagilag de azt mondták anyáék, hogy ha a lóra megkeresem a pénzt, akkor a tartást meg mindent fizetik. Köszi a segítséget :)
2016. okt. 4. 17:17
1 2
 1/14 anonim válasza:
fém detektorral
2016. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért nem lehet komolyan venni... 8 éve lovagolok és végre megengedték a szüleim. Segítséget kértem és ezt kapom...
2016. okt. 4. 17:24
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
menj el asztalosnak, ha ügyes kezű vagy, milliókat is megkereshetsz!
2016. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerinted mit javasoljunk? Több százezer forint egy ló...

Mivel keresnéd meg az árát suli mellett?

Nem véletlen mondták ezt a szüleid.

2016. okt. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
A szüleid ezzel akartak lerázni. Úgy voltak vele, hogy ha találsz is munkát, amivel pénzt kereshetsz, mire megkeresed egy ló árát, már más fog érdekelni, így nem kell foglalkozniuk ezzel a problémával. Egyébként szerintem 14 évesen legálisan sehogy nem kereshetsz pénzt, de lehet, hogy ebben tévedek.
2016. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem lerázni akartak, komolyan gondolták. Értek a lovakhoz, lovagolok is. Csak szerintem az érdekli őket, hogy mit teszek meg érte
2016. okt. 4. 17:41
 7/14 anonim válasza:
100%

14 éves vagy, iskolaköteles. Ez azt jelenti, hogy leghamarabb jövő nyáron szerezhetsz munkát, most iskola mellett semmit nem dolgozhatsz.


A szabályok a következők:


* 15 év alatt semmilyen munkát nem vállalhatsz el hivatalosan


* 15 és 16 év között írásbeli szülői engedéllyel iskolaszünetekben (téli, nyári) részmunkaidőben vállalhatsz munkát azaz napi 4 vagy 6 órában. 8 órában nem.


*16 és 18 éves kor között nem kell már írásos szülői engedély, dolgozhatsz napi 8 órát is akár, nincs iskolai időhöz kötve, azonban nincs túlóra, nincs éjszakai munka és nincs ügyelet sem.


* 18 éves kor felett úgy dolgozol ahogy szeretnél


Szóval amit most tehetsz az az, hogy kivárod a nyári szünetet, akkor kérsz engedélyt a szüleidtől és keresel egy diákmunkát. Ha találsz egy jól keresőt, akkor azzal napi 6 órában kereshetsz havi 60.000 Ft-ot. Egy ló kb. 300.000 Ft-nál kezdődik, így ha két nyári szünetet végig dolgozol és minden pénzt félreteszel, akkor tudsz majd venni egyet.

Sok sikert!

2016. okt. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. okt. 4. 18:25
 9/14 anonim ***** válasza:
Az eszed ne add el,nem kapsz érte sokat.
2016. okt. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Hát igen ez több éves projekt, esetleg nem tudom hétvégén lehet-e alkalmi munkát vállalni, vagy ünnepekre ajándék helyett/feleként kérj pénzt.
2016. okt. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!