Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy használjam a hosszú...

Hogy használjam a hosszú lovaglópálcát?

Figyelt kérdés
Rövid pálca már volt a kezemben, azt nem volt nehéz kezelni, de most vettünk egy hosszút, mert az edző azt mondta, hogy az kell, viszont én még nem használtam azt. Szombaton megyek lovagolni, de nem tudom, hogy kell fogni/használni. Próbálgattam itthon, de nem tudom, hogy a végén lévő kis zsinórral kell "megütnöm" a ló farát vagy nembaj, ha a rúd részével is hozzáérek? Ha csizmasegítség erősítéséra használom akkor hogy fordítsam úgy, hogy a lábam mögött legyen? nem fog elmozdulni a szár? És erősen kell használni vagy megérzi ha kicsit érintem hozzá? mármint a régi műanyag pálcám az sokkal nagyobbat 'csípett' ...

2016. okt. 4. 21:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
Véleményem:Amennyiben nem versenyre készülsz hülyeség a pálca,az edződ se valami nagy okoska ha ilyet ajánl.Semmi köze a lovagláshoz.A lovagláshoz kell egy nyereg ,ha nem tudsz rajta megmaradni meg valami jó lábbeli a kengyelbe.De kérdésedre felelve,nem megütni hanem érinteni kell,ezért nem érem miért raknak rá minden féle sallangokat,tök fölösleg,Mint a kicsit ugyanúgy használod ezt is,remélem az edződ nem tanított be erre is valami szupi pálcafogó technikát.szépen belefogod a bal vagy jobb kezedbe a pálcát meg a szíjjat is ahogy neked stabil és kényelmes,a pálca mindig hátrafelé álljon és kész,sok sikert,nem kell túlaggódni és ne higyj el mindent amit egy edző mond,mert az edzők 99%.a annyit tud a lovaglásról mint a nagyim a horgászatról
2016. okt. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Makacsak a lovak és néha van olyan pillanat mikor oda kell csípni nekik. De ez a makacsság nem a lovak hibája, mert valószínűleg kezdő lovas létemre még nem tudom úgy ösztökélni a lovat, hogy az menjen, ne dolgozzon a szár ellen stb. idézőjelbe raktam a megütést, mert nem tudtam magam másképp kifejezni, de gondoltam, hogy valaki beleköt. az edzőm igenis tapasztalt, bár tudom, hogy mindenki ezt mondja az edzőjéről, de ahogy lovagol, áhh az valami csodálatos. a kérdésemre egy választ kaptam csak, hogy hogyan kell fogni, a többire tudnál választ adni?
2016. okt. 4. 22:19
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel ne foglalkozz,minden szava baromság.. Igenis nagy szerepe van a pálcának a mindennapi idomítás területén,nem függ össze a versenyzéssel. Helyes pálcafogásnál a vége ,csapóval lefele mutat,a ló fara felé,és ha nyugalmi állapotban tartod,a combodra van fektetve(lásd jobb oldali képen) [link]


A "végén lévő zsinór " a csapó része,hozzáérhet a műanyag is ,de közben a csapó is hozzáért,annyira,hogy jelzésértékű a ló számára. Ha a csizmád mögött akarod,akkor állított ököllel ,kissé megemelt kézzel egy csuklómozdulattal megpöccinted vele a csizmád mögött. Eközben az ujjaid továbbra is zártak maradnak,és fogod a szárat állított öklökkel,így megmarad a szármérték.Nem erőből kell odacsapni vele,képzett lovak reagálnak az érintésére is,a hosszú idomító pálca nagyrészben arról h elérd a farát,ezért többnyire ott használod.

2016. okt. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A helyes link a képhez : [link]
2016. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
baromság mi,inkább a lovasoktatás a baromság,fele se jó annak amit ma tanítanak,tapasztalat,szerencsétlen fiatalok nem tudnak máshol segítséget kérni mint a béna iskolákban,ahol meg aztán annyi baromságot bemesélnek,a lovakhoz több év türelmes tapasztalat kell,nem lehet tanítani,a lovaglást lehet csak,de a többi csak minimális szinten fontos
2016. okt. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segített :) én, mint kezdő lovas úgygondolom, hogy nagyon is fontos a pálca, ezzel lehet elérni a például egy csökönyös, neveletlen pacival, hogy javuljon a viselkedése... hangsúlyozom én sem tartom jónak, ha valaki veri a lovat a pálcával, de abban semmi rossz nincs, ha odacsípsz neki, akkor amikor kell...
2016. okt. 5. 19:44
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
A kezdő lovasnak baromság a hosszú pálca, ugyanis az a díjlovagláshoz kell. Normál méretű pálca kell egy normálisan betánított lóval. Az amit leírtál, az csak szenvedésnek jó. Nem fogod tudni használni a hosszú pálcát, mert mindenhova bele fog akadni.
2016. okt. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Egy 115 os pálcával még nem fog "beleakadni"... Ha már tudja fogni a szárakat lecserélheti a " légycsapó" rövid szart ,és gyakorolhat hosszabbal..
2016. okt. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha stabil a szárkezelésed egy 110-125 ös pálcát nyugodtan vehetsz. A röviddel csak a vállát érnéd el.
2016. okt. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat😳 mand az edzes utan irok, hogy ment
2016. okt. 6. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!