Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek még mindig?

Miért félek még mindig?

Figyelt kérdés
Pár hónapja volt az első (és eddig utolsó) esésem. Sötétben mentünk terepen lassú ügetésben és egy helyen a földúton lekopott a talaj és kilátszott a szikla alóla. A ló megcsúszott a sima kövön és elesett. Semmi baj nem történt, se a lónak se nekem. Meg se ijedtem, olyan hirtelen történt az egész, hogy csak annyit fogtam fel, hogy a földön vagyok. Utána rögtön visszaültem és mentünk tovább, teljesen nyugodt voltam. De azóta amint látok egy követ vagy kátyút vagy bármilyen hibát az úton, az úton, megijedek, hogy a ló megbotlik benne. Ilyenkor annyira rám jön a félelem, hogy gyakran visszafogom a lovat, vagy elkezdek a nyeregbe kapaszkodni stb. Hogyan győzhetném le a félelmet? Mindig azon agyalok, hogy ha egy ilyen esés történik egy gyorsabb iramnál, akkor elég csúnya baleset lehet belőle.
2016. okt. 6. 17:05
 1/4 anonim válasza:
Csak akkot fog elmúlni, ha ugyan úgy csinálod mint ez előtt...ha átérzed a félelmet, akár többször is, de megcainálod. Hidd el, hamar túl lesszel ezen.
2016. okt. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogy fel se ébredjen benned a félelem érzete, azt nem tudod megtenni, nem is kell rá törekedni.

Tudatosan azonban tudod uralni az ébredő félelmet, azaz törekeszel rá, hogy lazíts, amikor észreveszed magadon a szorongást és általában más gondolatokkal igyekszel foglalkozni, amikor a félelmetes gondolatok :) jönnek.

Ettől még nem múlik el rögtön, de lassacskán ki fog kopni ez a rossz emlék, azaz csak egy tárgyilagosan személélhető emlék marad a fejedben, de a hozzá kapcsolódó irracionális félelem elmúlik. Időre van szükség.


Azzal a kérdéssel sem jó sokat foglalkozni, hogy miért félsz, és meddig fog tartani stb. Mert az erről való túl sok gondolkodás is táplálja benned a szorongást.


Tehát, ahogy az előző válaszoló is írta: mindent próbálj úgy csinálni, mintha mi sem történt volna.

2016. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2016. okt. 7. 07:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Te legalább megtanultad azt a leckét, hogy terepen mindig nagyon kell figyelni a talajt és hogy bármikor, bárhol, bárkivel történhet baleset, ami nem biztos, hogy ilyen szerencsésen végződik.


Félni nem kell, csak odafigyelni. Ha látsz valami egyenetlenséget, vagy kikerülöd, vagy félfelvételekkel figyelmezteted a lovat, kontrolláltan lovagolsz át rajta, vagy felveszed alacsonyabb jármódba.

2016. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!