Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovardákkal probléma? Mi...

Érsek Ákos kérdése:

Lovardákkal probléma? Mi legyen a megoldás illetve miben lehet segíteni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék lovardákról érdeklődni, nagyon sok kérdésben olvastam, hogy érdeklődnek lovarda illetve lovasoktatókról. Sokakon olvastam, hogy nem jól oktatnak, nem figyelnek a lovasokra, pénzt vesznek el. Illetve, hogy volt egy lovarda, mely rossz volt, de most már megváltozott. Gyakorlatilag miért csinálják? Nem tudom bántják a lovakat? Sajnos 1 éve nem ültem lovon, de majd nekem is sikerül egyszer megtalálni a megfelelőt. Szeretnék eben segíteni, hogy mindenki megtalálja a megfelelő helyet, jó társaságban legyen. Nagyon szépen köszönöm! :)

2016. okt. 9. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Ennek a felét nem értem, de... hogyhogy miért csinálják? Mármint a lovasoktatást? Hát pénzért, mi másért, ez egy szolgáltatás.
2016. okt. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nehéz jó lovardát találni,hozzáértő BECSÜLETES tulajjal,emberekkel. A fő gond az h nagy divat lett ez "az apu pénzén tartsunk lovat" ,némelyik 50-60 ezres színvonalat üti meg de elkér már 80 ezreket a semmire is,mert a madarak kifizetik akkor is ha nem olyan szintű a tartás és a szolgáltatás . a szar és a veréb tipikus esete,éppen ezért hamar elkurvul a helyek többsége és esik a színvonal. Az is előfordul h verik a lovakat a román cigány lovászok,de a gyatra takarmány és az egyre növekvő (adott helyhez képest) irreàlis árak szokták feltenni a pontot többnyire. Az oktatók is hasonló kategóris,ma már mindenki "edző"rövidre zárva annyi a lényeg h sokan foglalkoznak ezzel apu segge alól,de kevesen értenek valóban hozzá.
2016. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy pénzért csinálják, mert ez egy munka. Azokat sajnálom, akiknek van lovuk, szeretnének másik helyre tenni bértartásba, ahol mindenben tudnak segíteni, csak vannak olyanok, akik rosszul bánnak a lovakkal.
2016. okt. 9. 20:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát egyedűl meg nem fogod tudni megváltoztatni az elszart rendszert.
2016. okt. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Te nem keresel fészen is felesben lovat? Annyira ismerős a neved, mintha ott láttam volna.

Amúgy szerintem borzalmasan egyénfüggő, hogy kinek mi tetszik. Nem lehet egy sablont ráhúzni egy lovardára sem. Ami nekem megfelel az másnak sznob, ami nekem sznob, az másnak tökéletes. Amire én azt mondom ide soha a büdös életbe, más azt mondja, hogy uristen ezer éve ezt keresem.

Felesben keresel? Vagy lovas iskolát? Mert sok helyen van több edző is, érdemes kipróbálni, hogy kinek a stílusa fekszik neked. Én van akivel nem tudok együtt dolgozni, mert borzalmasan türelmetlen, mások szerint pedig félisten. Ki kell szűrni, hogy TE mire vágysz.

Hogy miért csinálják? Mert pénz van belőle és, hogy miért rosszul? Mert a tudás a legtöbbeknél véget ér valahol és ezt el kell rejteni.

Merre keresgélsz amúgy?

2016. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos feles tartást nem tudok vállalni. Szerettem volna a nyáron segíteni a lovak körül, csak a munka miatt nem tudtam. Én igazság szerint inkább egy megfelelő lovas edzőt keresnék, aki mindenben tud segíteni illetve rendes, egyéni oktatást is vállal. Budapesten próbálnék. Nem versenyszerűen csinálom (nincsen időm ahhoz). Sokan ajánlották pl: Törökbálint, Soroksár, Csömör. Sajnos mind messze van. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a véleményt! :)
2016. okt. 10. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!