Kezdőoldal » Állatok » Lovak » S. O. S Kehes ló?

S. O. S Kehes ló?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végső kétségbeesésembe írok ide, ugyanis a lovardámba ahol lovagolok,van egy 13 éves mén aki egész életét egy boxban töltötte le az emberek felelőtlensége miatt,soha a boxból ki nem léphetett mondván h "kiszamithatatlan",azonban egy rendkívül szerethető paci és engem nagyon megfogott benne valami, így az utóbbi 3 hónapban elkeztem dolgozgatni vele(egy kis futószár,meg párszor ültem rajta és egy rossz mozdulata se volt),ám sajnos ennek a boxfogságnak az lett a következménye h kehes lett sajnos,és most a tulaj el szeretné adni de ebbe nem tudok beletörődni mert teljesen bele szerettem ennek a lónak a személyeségébe Az lenne a kérdésem h a kehesség kezelésére mik a leghatékonyabb gyógymódok? Mennyire lehet szabályozni? A rendszeres kezelés folytán milyen mértékben lesz terhelkető a paci ? Nektek mi vált be,vagy esetleg mit nem ajánlotok? Ha volt ilyen pacitok vagy esetleg ismertek ilyet kérlek elmesélnétek a történeteteket,mennyi nehézséggel járt,mikor kezdődött,mi vált be...stb?

A válaszokat előre is köszönöm szépen,tényleg nagyon sokat tudnátok segíteni:)



2016. okt. 10. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mennyire előrehaladott. De a betegség vége sajnos ... . A legjobb neki a rideg vagy félrideg tartás. Az állás vagy a box az nagyon nem tesz jót neki. Ha ridegtartásba vagy félrideg tartásba van, akkor hosszíthatod az életét egy két évvel. De ahogy előrehalad a betegségében, úgy lesz egyre kevésbé terhelhető. Mivel nem a te lovad, ezért a tulaj bármikor eladhatja. Esetleg vedd meg te. Azt viszont nem értem, hogy ha az egész életét a boxban töltötte és soha ki nem vitték, akkor te mért vihetted ki, és hogy lett tudása a pacinak, hogy engedett fel a hátára?
2016. okt. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a "bezártságtól", lehet kehes.én járok most egy helyre,az összes lovuk elhanyagolt ,nagyrészük kehes pedig ridegbe ki vannak hányva . A kiváltó ok nagyrészt a por,rossz széna,poros takarmány,vagy csak hajlam. Az ilyen lónak már viszont csak a legelő jó,de ha bent van fűrészpor,forgács jobb alà. Munkát meg a stádiumtól függ mennyire birja.
2016. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fűrészpor kehes lónak?

Inkább forgács. Kehes tud lenni a nemodafigyeléstől is. Pl erős munka után azonnali itatás.

2016. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézzél szét mi van kehes lovak alatt.. Szalmával sem jár jobban,az mégúgy poros.
2016. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kehességre nincs gyógymód. Késleltetheted a dolgot, de idővel a ló meg fog fulladni. Addigra már jellemzően lesoványodik (kifejezetten hízlalni ne is akard!), végefelé pedig szinte neked kín egyáltalán látni. Végül egy nap összeesik, és nem kel fel többé.


Addig amit tenni lehet, az a legelős tartásmód, az áztatott (nem csak kicsit megfröcskölt) széna és a roppantott, vizezett abrak etetése, adhatsz neki gyógynövény keveréket (Marton Zsófi ebben tud segíteni), majd ha a helyzet megkívánja, akkor különféle gyógyszerek, ebben az orvos tud majd segíteni. De egyre gyakrabban, egyre erősebb kell majd.

2016. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!