Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ma már a lótartáshoz nem kell...

Ma már a lótartáshoz nem kell hozzáértés?

Figyelt kérdés
Amikor odamész új bértartónak persze mindenki kedves ,minden jó és szép,de már észrevettem jó néhány helyen,hogy csak a lehúzásra,pénzbeszedésre mennek rá "bértartás" címén de egy valag pénzért sem csinálnak semmit sok helyen és örülj neki ,hogy odamehetsz . Gondolok itt ilyenre pl havi 60 ért penészes,rossz minőségű még kecskének sem való a széna,napi 1 szer max 2 szer kapnak a lovak kaját de akkor sem viszik túlzásba. Egykis penészes széna,mellé egy marék zab. Szalmából kb egy villányi nincs a ló alatt ,esőben kint áztatják ,beálló ,fedél nélkül a lovat. Mikor baja van a lónak sajátjukhoz, sem hívnak komolyabb esetnél sem orvost mondván "majd rendbe jön magától" . Kovácsot nem hajlandóak fizetni,nem vicc, van olyan lovuk ami 4-5 hónapja nem volt megkörmölve legalább,már menni nem tud . De olyat is láttam már ,hogy ahol 80 volt a tartás ,elkezdett rohadni a lovak patája,mert a karámokban nem volt egy négyzetméter trágyamentes terület,és egésznap a kitakarítatlan szarban álltak a lovak . Ezekből én azt szűröm le,hogy a bértartás egyáltalán nem garancia a lovad jóllétének ,inkább csak madárnak néznek és sunnyognak ameddig ki nem derülnek ezek a dolgok aztán ha otthagyod őket beindul a hazudozás,miszerint te vagy az aljaember,és ők dobtak ki téged. Ennyire elpofátlanodtak már a lovardavezetők ,hogy már rendesen kihívás rendes helyet találni?
2016. okt. 23. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyet értek. Valóban, ma már mindenki a pénzre utazik, nem a lovak jóllétére.
2016. okt. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos mind oktatás, mind bértartás olvasatban valóban, kihívás egy jó lovardát/tanyát találni.
2016. okt. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van ilyen, sajnos elég sok. Általánosítani azért nem érdemes. Vannak jó helyek is, meg rosszak is és sokszor nem az ár az, ami a minőséget takarja. A magas árat az infrastruktúráért kell fizetni. Vannak jó helyek az olcsó lovardák között és rosszak a drágák között is. Garanciának semmit nem szabad venni, csak az a biztos ami már megtörtént. De mindig résen kell lenni és ugyan úgy érteni kell hozzá, mintha otthon lenne, sőt, észre kell venni ha sumákolás van, mert otthon ha elcseszel valamit, legalább tudod, hogy mi az oka a tünetnek, ami a lovon jelentkezik.
2016. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hozzátenném még, hogy ez nem hozzá nem értés kérdése. Ők is tudják, hogy gáz, hogy trágyában áll a ló, hogy felette már az összes szalmát maga alól, hogy hónapok óta sovány, hogy nem elég háromhavonta felhúzni a fedeles talaját, hogy miért áll be a sarokba a ló amikor odamegy a boxhoz valaki...csak leszarják. Mert tele vannak így is. Mert nincs választék. Meg mert a lótartók egy része abszolút elsőlovas kezdő és fogalmuk nincs róla, hogy ez így nem kóser Látni az itteni kérdésekből is, hogy mennyire nincs fogalmuk. De mondjuk oda jártak lovagolni és ezt szokták meg, ezt veszik alapul. Nekik be lehet adni. A többiek meg majd elmennek, ha nem tetszik nekik. Meg ha van hová.

Persze vannak jó helyek is, mondjuk én ezt még csak hallomásból tudom sajnos.

2016. okt. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,ez a 3 havi pályahúzás is a másik fele. Rádfogjàk h te teszed tönkre a pályályukat a futószárral de megborolnálni nem képesek vagy akár a kavicsokat összeszedni. Legextrémebb tspasztalatom eddig szikladarabok és féltégla a homokban. Mindezt havi 80 ezerért .
2016. okt. 25. 09:14
 6/6 anonim ***** válasza:

Csináljanak futószáras kört és akkor nem fognak a népek a pályán futószárazni... :D


Nekem mondjuk mindenhol az volt a legnagyobb probléma, hogy nem kapott eleget enni a ló. A többihez talán tudok alkalmazkodni, de a ló jóléte a legfontosabb.

2016. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!