Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Allergia minden esetben...

Allergia minden esetben kehességhez vezet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felfedeztem kb. egy éve a lovam allergiáját (nem kehes, ha minden igaz, nem fulladt még hála istennek, csak az orra folyik minden lovaglás végén, és lovaglás közben azt prüszkölgetni), azóta rendszeresen kezeljük gyógynövényekkel (fitocavallo) és néha kap fokhagymát vagy más hagymát. Azt olvastam, meg tapasztaltam, hogy a mozgás jót tesz neki ,nincs is ellenére, menőkés ló.

Amennyit tud, friss levegőn van. szénáját szoktam locsolni. 14 éves. Kialakulhat kezelés mellett kehesség belőle? Vagy igazából az allergia egy kezdeti kehesség?


2016. okt. 24. 21:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy csak nagyon ritkán köhög, azt is inkább a pollenes, poros időszakban vagy mikor sajnos rosszabb a széna. De akkor is csak addig, ameddig fel nem sikerül szakadoztatni a nyálkát.
2016. okt. 24. 21:42
 2/3 anonim ***** válasza:
Jó, akkor most nézd meg mi az az allergia, mert láthatóan fingod nincs róla. Meg úgy a kehességról és okairól se sok... Köze nincs a leírt tüneteknek az allergiához.
2016. okt. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszoló!

Köszönöm hozzászólásodat!

Sajnos, jól tudom mi az az allergia, és kehesség, csak azirányban hiányosak az ismereteim, hogy egymásból hogy tudnak kialakulni.

De ha esetleg szerinted a köhögés, és a fehér orrváladékfolyás nem az, természetesen mindez a pollenidőszakban, el vagy kicsit tévedve. Vagy nem tudtad értelmezni a kérdésem.

De meghallgatnám, szerinted mi az allergia, és mi a kehesség, és miért tud elhanyagolt allergiából kialakulni. Kíváncsian várom. Tényleg. :)

2016. okt. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!