Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! Nem tudom, hogy...

Lovasok! Nem tudom, hogy hogyan tanulhatnám meg a vágtát?

Figyelt kérdés
Kb. a 10. órán voltam pénteken, és a vágtát gyakoroltuk.A 3. órán már lekerültem futószárról. Az utóbbi órán nem jártam sikerrel, mert kétszer is leestem vágta közben a lóról, csakhogy a második alkalommal nem túl szerencsésen. Megzúzódott a lábam, és be van dagadva az egész. Nem tudok ráállni.De akkor ennek ellenére visszaültem. Az edzőm azt mondta, hogy legközelebb futószáron gyakoroljuk majd a vágtát. De én ezek után már nagyon félek. Egyszerűen bénának érzem magam. Ti hogyan tanultatok meg vágtázni? Tudnátok adni pár tippet, hogy mire figyeljek oda legközelebb?

2016. nov. 5. 18:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már megint egy igazi "színvonalas" magyar oktatás gyanúja áll fent. Rendes oktató csak akkor vesz le futószárról ha már stabil vagy 3 jármódban,egy órán kétszer is leesni ugyanazért ,gáz,de nem a te szégyened. Ha tudná mit csinál az ember,már az első esés után vissza futószár,nem megvárja a másodikat. Régóta lovagolok,de emlékszem h futószáron tanultam meg
2016. nov. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
A 3. órán már el is engedett? Ajjaj, ez nagyon nagy butaság! Nagyon nem kell sok egy tragédiához. Szerintem többet ne is Menj az edzőnek nem mondható edzőhöz. Keress normális lovardát, ahol tényleg normálisan tanítanak. Sőt a helyedben én látlelet után fel is jelenteném őket a rendőrségen és a lovas szövetségnél is. Legalább kapnál egy csomó pénzt is kárpótlásul. Én addig nem engedek el senkit, amíg nem tud stabilan ülni mindhárom jármódban, és nem tudja fogni normálisan a szárat.
2016. nov. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad ügyetlennek. Nem (Te) vagy az.

Ez így nem a lovaglás megtanulásának az útja.

2016. nov. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
89%
Először is ha kétszer leestél vágta közben, ilyen körülmények között, akkor nem te vagy a béna hanem az edző, szerintem. Én ilyen tippet nem tudok adni, nem futószáron tanultam vágtázni, sőt futószáron még egyáltalán nem is vágtáztam... De neked biztos sikerülni fog. Kérd meg az edzőt, hogy magyarázza el még egyszer neked, hogy hogy kell vágtázni, vagy esetleg mutassa is be. Bocsi ha nem tudtam segíteni.
2016. nov. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

3. órán futószár nélkül?????????? azta p*csa! fél év után lehet lekerülni általában, én ügyi voltam és 4 hónap alatt kb.

De harmadik óra???????????? o.O igaza van az elsőnek!

2016. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
3. órán is lehet szabadon sétálgatni, de amíg nincs biztos ülésed minden jármódban kengyellel és anélkül, addig szabadon nem fogsz tudni dolgozni a lóval és nem is lenne szabad osztályban menned. És kérlek, ne hívd ezt az idiótát "edzőnek".
2016. nov. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából én nem szeretnék lovardát váltani, mert nagyon szeretek ide járni. És az edzőmet is nagyon szeretem. Most nem tudom,hogy mit csináljak. A szüleim is azt mondták, hogy erről nem én tehetek, hanem az edzőm, és azt mondták, hogy nem szeretnék hogy teljesen összetörjem magam. Igazuk van. De viszont nem tudom, hogy min kéne változtatnom
2016. nov. 6. 21:05
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Jött pár válasz,mindenki egybehangzóan a váltást tanácsolta,mert a jelenlegi helyzet csak pénzbeszedős történet,nem tudnak/akarnak fejleszteni,megtanítani.Legalábbis ez az edző biztosan nem fog,csak adtok a szarnak egy pofont. Ezek után még mindig nem tudod mit csinálj,és szereted.Akkor menthetetlen vagy ! Hiába,a magyar csak a szemétdombon érzi jól magát,ezért tartunk itt.
2016. nov. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Helyesbítek a kérdésen. Tegnap elmentünk megint egy vizsgálatra, mert nem bírtam ráállni. Kiderült, hogy nem csak zúzódás, hanem törés is van...
2016. nov. 10. 17:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már nem azért, de ennek az oktatónak megnézném, hogy egyáltalán van-e valamilyen szakképesítése. Tudom a papír nem minden, de a későbbiekben a megléte vagy nem léte igen fontos lehet.

10.óra vágtával csakis futószáron jöhet szóba nem szabadon. Ez igen csak szakmaiatlan. A másik, hogy általában a lovardák és az edzők kijelentik, hogy mindenki saját felelősségére lovagol, 18 éven aluli írásos szülői nyilatkozattal. Igen ám,de az edző felelős a te testi épségedért és hogy a tudásodnak megfelelő lovat adjon alád és a tudásodnak megfelelő feladatot adjon neked. A lovas élete nem játék!!!

Ezt az oktatót nagy ívben kerüld, mert egyszer még megöl. Már a törés is súlyos sérülésnek számít, a lovardának ilyen esetben jegyzőkönyvet kell készítenie, mert ha netán maradandó sérülésed lesz, akkor simán perre lehetne menni (és itt jön képbe az oktató képesítése). Ha jófejek a szüleid talán nem tiltanak el a lovaglástól egy kókler miatt.

Hogyan tanulj meg vágtázni? Először is épülj fel, aztán keress egy olyan oktatót vagy lovardát,aki addig le nem vesz futószárról, míg kengyel és kapaszkodás nélkül nem ülsz biztosan mindhárom jármódban.És akkor majd elkezdhetsz szabadon lovaglászni, meg vágtázni.

2016. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!