Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szóljak valakinek vagy ne?

Szóljak valakinek vagy ne?

Figyelt kérdés
A sztori lényege annyi hogy van egy shetland póni a lovardában akivel foglalkozom.Nagyjából én vagyok az egyetlen akit elfogad.A lovarda tulaja örült neki hogy foglalkozom vele.Van két oktató. Az egyik teljesen pozitív és ő is meglepődött hogy így elvagyok a kis lóval. A másik se teljesen negatív de mondta hogy ne futó szárazzam ha nem tudok.(Ami nem igaz mert megtanítottak ) És azt mondta a negatív oktató hogy neki ágaskodik ha 'követel 'tőle. Nekem sose ágaskodott még oda se kapott meg se próbálta. És amikor kivettem legelni a shettyt mikor meglátta ezt a bizonyos oktatót bebújt mögém és nem mert eljönni mögülem. Szó szerint pajzsnak használ a póni annyira félt .Szóljak valakinek mi legyen?

#ló #veri a lovakat
2016. nov. 6. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Valószínűleg nem ok nélkül fél,főleg,ha ennyire.Ha megbízol a lovarda tulajában vagy a másik oktatóban,beszélj velük,mert egy olyan embernek nincs helye a lovardában,akik bántják az állatokat,ráadásul ilyen szinten.

Ha nem szólsz,lehet,hogy rossz vége lesz,én a helyedben beszélnék valakivel.

Csak vigyázz,nehogy te gyere ki belőle a végén rosszul,az ilyen állatkínzók sok mindenre képesek....

2016. nov. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szólni kéne, de ügyesen, nehogy a végén téged küldjenek el, és a póni meg ott marad a kakiban... Talán úgy, hogy ha legközelebb szóba kerül, hogy veled jóban van, el lehet mesélni azt a részt, hogy jaj, a múltkor is tök ari volt, szinte elbújt mögém, stb... A többit nem kell, a normális edző, lovardatulaj sem vak. Arra figyelj, hogy ne azt érezzék, hogy a másikat gyanúsítod vagy fikázod, lenézed... Sokszor megéri úgy tenni, mintha kevesebbet látnál vagy tudnál :(
2016. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem akarsz magadnak felesleges gondot nem szólsz. egyébként egy kicsit szerintem ki is színezed a dolgot,megint egy önkéntest játszó kis seggdugasz..
2016. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A helyedben én inkább várnék, s egyelőre nem szólnék.


Kérdéses ugyanis, hogy konkrétan mit és kinek lenne okos mondani. (Pl. a negatív oktatónak őszintén a szemébe, hogy fél tőle a ló, vagy a tulajnak, hogy valószínűleg ez az oktató durván bánik a lóval?)

Főleg pedig az kérdés, hogy javulna-e bármi. (Kirugnák azt az oktatót, vagy szelídebbé válna? Összevesznének az oktatók egymással, esetleg veled?)


Félő, hogy semmi jó nem sülne ki a gyanúd szóvátételéből, hanem inkább valami olyan félreértés, sértődés adódna a szólás nyomán, aminek a vége esetleg, h Te sem foglalkozhatsz a pónival.

2016. nov. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Végül én az egyenlőre nem szólok mellett döntöttem. Ugyanis rögtön tudni fogom hogy mi történt a pónival. Pl.seb amit okozhatott neki.Azért várok mert nem én vagyok az eggyetlen aki szóvá tette.És a pozitív oktatót megkértem hogy ha látja a másikat a pónival akkor nem csak pár gyerek lesz aki szóvá teszi.Ráadásul sajnos nem csak a shettyt bántja hanem a nagyobb lovakat és és a miatt már szóltak is neki.Úgyhogy ez az ügy a véget járja. Annak aki értelmes válaszokat írt köszönöm. A kivételnek pedig a tudtára hozom hogy nem színeztem ki.És ha nem lett volna fontos a kérdés nem írtam volna ki.És ha erre az a válasz érkezne hogy ha az ügy a véget járja mért írtam ki?Azért mert nekem is ma szóltak hogy panasz volt erre az oktatóra és kíváncsiak voltak mit gondolok.Pont azért a póni miatt.
2016. nov. 7. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Probald meg valahogy rabizonyitani az oktatora h bantja a ponit. Igen szerintem szolj mindenkeppen. Hanagyon nem megy es van eleg penzed akkor megis veheted. Shetlandit eladni? Maximum 80.000 ft.
2016. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sírok már megint ez a sok kis lóidomár...persze, csak téged fogad el, tudjuk. Igen, biztos bebújt mögéd. Ez elég kamu szagú...
2017. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!