Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Irányítás problémák a lovammal...

Irányítás problémák a lovammal mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
Van egy Fríz herélt lovam,3 hete van nálam és annyi probléma van vele hogy állandóan menne a karám ajtó felé. Néha balra mennék es jobbra van a karám ajtó akkor el visz jobbra. Valami ötletek mit lehetne csinálni? Errol hogy lehetne le szoktatni? Amit tudni kell róla hogy 3 évig feszítő zablával lovagolták de azzal is ezt csinálja .
2016. nov. 10. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Edző nélkül nehéz dolgod lesz, mert egyértelműen azt akarja neked mondani, hogy nem akar dolgozni. Gondolom, lehetnek emlékei (lsd.: feszítőzabla..). Érdemes lenne időt adni neki, hogy megértse, hogy nem bántani akarod vagy bármit ráerőltetni. Próbáld meg esetleg azt, hogy egy kötőfékkel sétáltok, és ha nem húz el, simogatod. Érezze jól magát a pályán. Lehet esetleg ott futószárazni, talán messzebb kezdve, nehogy kirántson. Ha húz, ne húzd vissza erőből (amíg megteheted), hanem csak finoman húzogasd, hogy jelezd neki, hogy bent kell maradni. Ha nem húz, azonnali szóbeli dícséret. Vagy sétálj vele hosszú szárat adva, és csak terelgesd befele. A lényeg, hogy ne erővel reagálj, mert szerintem ez volt a gond az előző helyen is. Nem véletlen került kapukulcs a szájába. Az rossz kezekben hagyhatott csúnya nyomokat az emlékeiben. Csak türelem :) Nekem három hónapba került, amíg meg tudtam simogatni a kiskedvenc fejét... Mint kiderült, nem az orrára tették a pipát, hanem a fülére.. Ma, egy év után ő az istálló kedvence a kedvessége meg a bújóssága miatt :)
2016. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszodat ,remelem sikerül ezt el felejtettni vele ,mert nagyon szeretem :) Akkor Palcas zabla ?vagy Pessoa zabla melyikkel lovagoljam?
2016. nov. 11. 05:57
 3/9 anonim ***** válasza:

Engem érdekelne, hogy valóban feszítő kell-e neki?

Mi lenne ha rengeteg testsúlysegítséggel próbálnád megtartani? Sok külső csizma, tolod el vele, külső szárral is tolod el, erőteljesebb belső állítás, a csípő elfordul kissé befelé, mintha le akarnád fordítani nagykörre, apró felvételek a belső száron, ha nem működik, akkor erőteljesebb, amint túl vagytok a kritikus szakaszon, visszaállítod egyenesre. Megkockáztatnék egy pálcát, amivel kocogtatnám a vállát, amikor elkezd kivinni.

Bár nem tudom, hogy merre lovagolsz és neked oktatnak-e testsúlysegítséget, mert sok helyen nem és akkor most semmit nem értesz abból, amit leírtam :) Már nem bántásból mondom, félre ne érts.

Szerintem lusta, menne haza, az elsővel is egyet értek, de azt lovagláson kívül, amolyan kis terápiának.

Erőteljes ellovagolás. Amikor sikerrel jársz sok sok dicséret, közben is beszélhetsz hozzá, egyszerű NEM parancsaszóval, nekem bevált :D Bár a többiek szerint ez már woodoo :D

Majd ír, hogy sikerülnek a dolgok.

2016. nov. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem nem kellene neki feszítő mert teljesen megállítható nincs vele semmi gond ,jo fej..

Igen értem amit írsz a testsúlysegitseg,versenyeztem dijlovaglasban ,tanultam ilyeneket..

Meg próbálom sima zablával ,palcaval,meg testsúly segítséggel .Köszönöm a tanácsokat,várom azért a további ötleteket

2016. nov. 11. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kétszer tört olivzabla bőven elég. Ha a vállán akar elvinni, olyan mindegy, mire harap rá...
2016. nov. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Annyival egészíteném ki az előzőeket, hogy megpróbálhatod rá a pálcás zablát is, ez csak annyiban fog téged segíteni, hogy nagyobb nyomást fejt ki a fordulatoknál, és nem tudod áthúzni a száján a zablát. Ez nem kínzóeszköz, de egy picit segít neked a hatékonyságban.

Viszont nagyon fontos, hogy légy vele határozott is, és amikor lovagolsz a mumus forduló felé, már készülj rá előre, kicsit korábban kezd el fordítani, hajlítsd át egy picit, némi félfelvétellel jelezd neki, hogy nem alszol rajta és hogy figyeljen, mert feladat jön.

Ezen kívül én erősen ajánlom - bár mostanában elég ramaty az idő -, hogy menj ki vele terepre, az nagyon meghozza a kedvüket, kiszellőzik a fejük. Most télen úgyis pihenőidő jön, ha ennyire nincs ínyére a munka és ilyen rossz helyről jött, akkor felfrissíti majd a terepezés :)

2016. nov. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pl ha jobbra visz ,tedd jobb állításba és léptesd el combravalószerűen balra. Pálcát esetleg ráteheted ilyenkor a sodródós vállára+a csizma zárja le.
2016. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket,probalgatom de egyébként Futoszaron is meg áll a karám ajtónál :(

Pedig olyan szépen bánok vele nem bántom ,nem tudom miért nem akar dolgozni

2016. nov. 12. 12:14
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert túl szépen bánsz vele. Megáll az ajtó előt futószáron? Azonnal ott az ostor, hajtósegítség, nyomás előre, ajd szólsz, ha meg kell állni.

Nyereg alatt ugyane. Balra akarsz menni. Ő meg jobbra. Kérdezted őt erről? Nem? Akkor irány balra.


De egyébként meg is lehet vizsgáltatni, mert a kóros munkakerülésnek eü okai is lehetnek, például hátfájás, nyakfájás, váll vagy csípőtáji, kisugárzó fájdalom, vagy akár olyan egyszerű, prózai ok, mint a fogfájás - bár ezt vélhetőleg másképpen fejezné ki.

2016. nov. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!