Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hátfájás lehet?

Hátfájás lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb 1 éve és 8 hònapja vettem meg életem első lovát,egy 6 éves herélt lovat.

Nos arròl lenne szò hogy az első perctől kezdve lovam félti a hàtat.

Ez abban mutatkozik meg hogy ha pl àll nyergelésnél kikötve és ha a hátához érek a pucolásnál oda oda akar csipni a vàllamnak de ilyenkor erélyesen rászolok egy ideig abbahadja aztán megint kezdi.

Es ha mar tennem fel rá a nyerget akkor először odébb áll pròbál kitérni hogy ne tegyem rá aztán elkezdi rágni a karámszélét.

Viszont amikor már hevedert hùzok stb akkor már áll normálisan és nem hülyéskedik.

És ezt az első perctől csinálja ahogy hozzám került.

Mikor felszállok rá akkor is hátrakap de mikor már rajta ülök nem csinál semmit tehát semmi jelét nem mutatja hogy fáj a háta vagy valami.Szépen lép üget vágtázik bár vágtánál mikor egyideig nem volt kint akkor szokott mutatványozni

ez abbam merül ki hogy beugratásnál leszegi a fejet es ugrándozik de nem bakkol csak ugy jelzi hogy menne már de ilyenkor csizmával jobban odaszoritok és abbahadja..

Tehát lovaglàsnál sem.mutat semmi ilyen h pl sunyit végig vagy le akarna dobni

Csak akkor nem tudom miért ilyen érzékeny a háta és attòl félek hogy nem -e a háta fáj.

Ha pl a karámban odaérek a hátához akkor is csipkedni akar sunyit mikor meg megnyomom akkor meg volt h ogy olyan furcsa hangot ad ki ez pont ma volt.

Mondjuk észrevettem hogy nem nagyon szereti ha hátrafelé közeledek a kezemmel pl a fejet nyakát vállat hadja

de ha már a szügyéhez érek a hátához a marjához oldalához hasához akkor már oda akar csipni.

A nyerge pont jol.illeszkedik rá

meg amugy is lovaglásnál nincs ilyen

Nem tudom hogy csak csiklandòs vagy ennyire félti

Elég rossz körülmények közül hoztal és az előéletét sem.ismerem de rosszul volt belovagolva átkellett lovagolnom már csak a vágtán kell finomitani.

Lehet h azért ideges a nyeregre mert valaki erősen tette volna rá és fájdalmat okozott neki?

És azért féltené szinte mindenét amihez hozzàérek?

De a hátára különösen meg ez a hang megijesztett hogy egy picit megnyomtam neki az után is ott állt mellettem csak akarhányszor megnyomtam adta ezt a furcsa hangot.

Egyáltálán mik a tünetek ha hátfájòs ..vagy csiklandòs vagy félti nem tudom..bocsi ha hosszú lett várom a válaszokat hogy mitől lehet

Köszönöm előre is


2016. nov. 11. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ennél egyértelműbben nem is tudná kommunikálni a lovad, hogy fáj a háta. Vágtabeugratásnál is adja a jeleket, az egy dolog, hogy továbbhajtod és abbahagyja, de ez nem azt jelenti, hogy nincs fájdalom, csupán azt, hogy nem harcol tovább és megadja magát neked, mert valószínűleg úgy érzi, hogy nyereg alatt kevesebb esélye van ezt kommunikálni, mint amikor csak mellette állsz. Ha puszta érintésre fáj, akkor lovas alatt is fáj. Azt még megnézheted, hogy ha kisebb nyomást gyakorolva végighúzod a hátán, vállán, farán a kezed, reagál-e (odanéz, felemeli a fejét, bólogat, sunyít, stb).

Nem azért érzékeny, mert vki erősen tette rá a nyerget, hanem mert fájdalmat érez, ez jöhet még régről, csak a probléma azóta nem lett megoldva. Youtube-on vannak fenn nagyon jó videók amiken láthatod a lovak általános reakcióit a fájdalomra. Csak egy példa: https://www.youtube.com/watch?v=Abf5TqO0q9k&t=264s

Masszőr, csontkovács, de legjobb, ha osteopata nézi meg, a nyereggel és a lovaglási, futószárazási technikáddal együtt.

2016. nov. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ

Mindenféleképpen fogok hozzà hivni valakit

Hogy vizsálja át

Ma reggel is megnyomkodtam neki es ugyan ugy sunyitott oda akart csipni de már hangot nem adott ki.

De azt figyeltem meg ha az oldalát a hasa alját és ha a szügyét is megérintem akkor is sunyit és odakap :(

2016. nov. 12. 12:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Johetnek meg valaszok
2016. nov. 14. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!