Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak? SOS

Mit csináljak? SOS

Figyelt kérdés

Húgom kapott egy pónit (már egy másik jérdésembe volt róla szó http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__8229211-lehet-.. )

Ma meghoztuk a pónit, kicsit elengedtük a legelőn. Húgom már nagyon hisztizett, hogy lovagolni akar rajta. Mondták Anyámék, hogy szerszámozzam fel és vezessem egy kört. A póni egyik pillanatról a másikra gondolt egyet, és megharapott, kantározás közbe. :( Anyámék kiakadtak, azt mondták, eladják, csütörtökig kaptam időt. :( volt már ilyen esetem lóval, de több idő kelett neki, mint 2-ő nap. :( mit csináljak, hogy anyámék ne adják el? :(


2016. nov. 15. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem értem, miért kellett a ló, ha az első problémánál már el akarják adni... azért mert ki lett hisztizve? 2 hónap múlva meg rá se fog nézni a húgod a pónira mert megunja.

először mondjuk hagyni kellene szerencsétlennek hogy megszokja az új helyet, nem pedig azonnal felszerszámozni és már nyüstölni.

2016. nov. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én tudom, de ezt nekik nem lehet megmagyarázni. :( nem fogják fel... :( de mostmár eleg van... Nemérdekelnek Anyámék, nemérdekel a húgom hisztije... Mostantól úgy lesz azal a pónival, ahogy én mondom... :(
2016. nov. 15. 10:36
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam az előző kérdésedet, ezt a szerencsétlen pónit meg se kellett volna venni. A kishugodnak meg igazán kijárna egy kiadós nevelés, de a szüleid sem teljesen felelős szülők, ha egy meséből jött hisztinek megvesznek egy állatot.


Nem tudom honnan lett a póni véve, de gondolom onnan ahonnan a "tökeszelid" lovak jönnek. HA nem, akkor bocsi.

NEm kekeckedni akarok, vagy ilyesmi, de szerintem sokkal joban járnátok, ha eladnátok a pónit, és nem vennétek másikat. HA a húgod lovagolni akar, vigyétek el lovardába. Tanulja meg, hogy nem minden úgy, és akkor van, ahogy kiejti a száján.

2016. nov. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
akkor állj ki magadért és határozottan, nem veszekedve magyarázd el nekik a dolgokat :) ha látják h felelősséget vállalsz érte, akkor nem fogják eladni :)
2016. nov. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sikerült megbeszélni a dolgokat. :) a húgom megigérte, hogy nem fog kisztizni. :) A póni megnyugodott már. :) Egyenlőre még csak vezető száron vittem, de egyenlőre nem is akarok tovább lépni. :) húgomnak még csak nyannyit engedtem, hogy megsimogassa, meg jöhetett velem egy kört mikor vezettem a pónit, de fel még nem ülhet rá. :) bennem 100%-isan megbízik a póni, másba még nem annyira. :/ de majd még alakul. :)
2016. nov. 15. 11:44
 6/13 A kérdező kommentje:
És tudom , hogy ráfér a nevelés. :D amúgy magán személytől vettük a pónit. :) és a Button nevet kapta (a meséből) a húgom meg nekem 98%-ba szótfogad, de Anyáméknak nem. :/
2016. nov. 15. 11:49
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Nagyon szép mese. A szüleid véletlen nem Anderzen leszármazottai?
2016. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mi bajod van?
2016. nov. 15. 13:31
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Már akkor kamuszag volt mikor megnyitottam a kérdést,így beleolvasva Pinokkió pályakezdő hazuggyáros volt.
2016. nov. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon unatkozol?
2016. nov. 15. 19:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!