Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovak tudnak úgy kötődni a...

A lovak tudnak úgy kötődni a gazdájukhoz, mint a kutyák? Ők, hogy fejezik ki a gazda iránti szeretetüket?

Figyelt kérdés
2016. nov. 28. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Valamilyen szinten igen,de jobban tolerálják a gazdaváltást . Kialakulhat szoros kötelék de sírni nem fog az ember után mint a kutya. Kifejezi szeretetét pl figyel az emberre,nem lép rád,ráteszi az állát a válladra esetleg kaja nélkül is odasétál hozzad mikor mész ki hozzá a karámba st..
2016. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Jobban kötődik mint egy kutya.

Szóval... a ló növényevő a kutya ragadozó innen ered az egész. A kutya természetes állapotában olyan mint egy farkas. Sokszor napokig mászkál éhen mire vadászni sikerül neki pl. Az ember mellett megkapja a kaját anèlkül hogy különösebb erőfeszítést kéne tegyen. Ezért ő nagyon hálás viszont csak ezért szereti a gazdáját vagyis inkább úgy mondom hogy ezért szereti annyira :) Felnéz az emberre... nyalizik neki.. mind a kajáért és a biztonságért. Szokták mondani hogy a kutya felnéz az emberre, a macska lenézi a lò viszont egyenesen a szemèbe néz és egyenlőnek látja.

A lò növényevő... szinte bármit megeszik amit talál a természetben ha nincs más pl falevelet. De alapvetően ha kirakjuk a természetes közegébe akkor nem kell napokig kaja után koslatnia. Fű szinte mindenütt van odakinn. Talál enni a fű nem fut el előle.. Ezértsem ragaszkodik annyira az emberhez vagyis nem nyalizik neki mint a kutya.. mert nincs akkora szüksége rá. Tehát egy lovat nem tudsz kajával megbabonázni ha mégis azis csak pillanatig tart.

Éppen ezért a ló és az ember közt kialakuló kapcsolat sokkal bensőségesebb mint a kutya ember viszonya. A kutya egy lusta jószág és alázatos. Behódol a kényelemért... A ló viszont nem. A ló büszke, erélyes...

Azért kering az a tèvhit hogy a kutya a legesleg mert a kutyával minden ember könnyen megbarátkozhat.. egy kis kaja egy kis simogatás és máris a bizonyos ember a megtestesülr isten az eb szemeiben :D

A lóval nem sok mindenkinek van lehetősége együtt lenni és ahhoz hogy egy lónak elnyerd a bizalmát és a tiszteletét nem elég átlagosnak lenni.

Az én lovamat csikókorától nevelem. Követ bárhova megbízik bennem szót fogad. Egymás gondolatait olvassuk. Nem egyszer volt rá példa hogy óvni pròbált. Ha pl megugat minket egy kutya akárcsak kerítésen keresztül is már felveszi a védőpózt eltakar és felkészül hogy megvédjen a támadótól. 100%- ig biztos vagyok benne hogy képes lenne az életét is adni értem.

2016. nov. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Olvastam néhány lóetimológiával foglalkozó könyvet, ami leírja (legalábbis én ezt szűrtem le), de nekem is ez a tapasztalatom, hogy nem szeret, hanem tisztel. Menekülő állatként elfogad(hat) vezetőjének, és elhiszi, hogy meg tudod védeni, ha kell. Ha ő akar megvédeni akkor rangsorban feletted áll, ezért érzi feladatának.

Minden "szeretnek" gondolt jel, inkább tiszteletet jelent irányodba. Tiszteli a méneshatárod, ezért nem lép rád. Tiszteli a vezető pozíciód, ezért nem előz meg, mikor vezeted, hátralép, ha hátrálsz. Tisztel, mikor nem rúg fel, mint a büdösbogarat, mikor felveszed a lábát.

Persze kedveskedni is tudnak, például mikor a pampuskájukkal molyolják egymást és téged is esetleg. Ennek is elég magas szocializációs szerepe van.

2016. nov. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Jó kérdés. Az biztos, hogy a ló máshogy okos, máshogy ragaszkodik, mint egy kutya. Ráadásul egyedenként is nahyon tud különbözni, hogy mennyire kötődnek, ill. ezt mennyire fejezik ki.

A ló ebből a szempontból nézve kicsit jobban hadonlít a macskához, amely régebb óta háziasított, mint a kutya, de mégis jobban megőrizte "függetlenségét".

2016. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Persze, tudnak. Ahova én járok lovagolni ott van egy olyan ló aki csak egy embert tűr meg és mindig átöleli. Az én lovam is kötődik hozzám és mindig ha ott vagyok hozzám bújik. Ha szépen bánik vele az ember akkor kötődik a gazdagok, viszont ha nem akkor felrúgja vagy másképp árt neki
2016. dec. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%

A kutyánál a gazdája magasabb rendű (normális esetben) a lónál egyenrangúak vagytok...és ha a kutya éheztetve van, simán rátámad a gazdájára, ha nincs más.

Ezért talán a ló jobban kötődik az emberhez.

2016. dec. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!