Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha saját lovam egy lovardában...

Ha saját lovam egy lovardában bértartom, ugye az engedélyem nélkül nem lovagolják?

Figyelt kérdés
Egyenlőre elméleti, de ha engedi a helyzetem pár év múlva szeretnék egy pacit, amit csak lovardában tudnek tartani. Csak attol félek, hogy valaki, bárki ott dolgozó lovász, lovastanonc kinézi és felül rá. Nem igazán örülnék neki, mert kitudja hogy báhat vele stb. Kérdezem ugye engedélyem nélkül senki nemnil fel rá?:o
2016. nov. 29. 21:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen a beleegyezésed nélkül senki nem ülhet rá.
2016. nov. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, rendes választ:)
2016. nov. 29. 21:25
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Elméletileg nem, de a valóságban ez sajnos sokkal gyakrabban előfordul, mint gondolnád.
2016. nov. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg így van, de edzőm pl. járt már így, hogy a tudta és engedélye nélkül használták a lovát... Nézd meg a helyet, lehetőleg ajnlás útján, és kérdezz!!
2016. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben nem, gyakorlatban senkit nem érdekelnek a papírok.
2016. nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Ez még a kisebbik baj, de mi a garancia rá hogy jó minőségű takarmánnyal etetik, vagy csak akkor van az előtte ha te is látod. Esetleg nem jól bánnak vele és oda figyelnek rá. Ismerősömnek úgy van bértartásban a lova hogy a legjobb barátnőjénél van a ló, én idegenekre tuti nem bíznám.
2016. nov. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%
Ha kell a ló, akkor simán lovagoltatnak rajta, ha véletlen betoppansz, akkor meg még neked kell várni. Esetleg a lovászok megnézik, hogy mi a maximum amit tud a ló.
2016. nov. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
95%

Megtilthatod, hogy használják, de sok helyen szarnak rá. Én pl utálom, ha idegenek piszkálják a lovam. Vagy olyanhelyre vidd, ahol nincs lovasoktatás, csak magánlovarda, vagy mindig legyen egy B terved, hogy ha ilyet tapasztalsz, akkor azonnal el tudd vinni a lovadat.

Van ahol ha engeded, hogy lovagolják a lovadat, akkor kevesebb a tartásdíj, csak ilyenkor sose tudhatod, hogy mi történik, illetve ha nem az ő cuccát rakják rá képesek feltörni valami szarral, de ha meg a te felszerelésed használják, akkor a kutya nem vigyáz rá, ez szakad, az eltűnik és persze az ilyen tetteknek soha nincs gazdája. Én javaslom, hogy keress egy magánistállót.

2016. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Nah igen... Elméletileg nem lovagolhatnak rajta... Gyakorlatilag meg szarnak rá... Az előző lovardában, ahol volt a lovam, elméletileg ez volt a helyzet. Aztán úgy volt, hogy elutazok 1napra, és ők etetik a lovamat. Reggel lemondták, ahova mennem kelett volna, így kimentem a lovamhoz. És hát ugye azt hitték, hogy nem vagyok otthon, és kisgyerekeket oktattak az ÉN lovamon, és pálcával verték, a zablával tépték a száját(zabla nélküli kantárt használok, csak ha nagyon muszáj akkir adok rá zablát, mert elég érzékeny a szája) Akkor értem pont oda. Úgy ki voltam akadva, leüvöktöttem a fejüket, hogy mit képzelnek... Azonnal összepkaoltam a cuccomat, megfogtam a lovat, és elhoztam onnan. Nem messze laktunk a lovardától, haza vittem a lovat, és álltam vele otthon, hogy most akkor mi lesz. Új locardába nem akartam elvinni, mert pár napra rá költöztünk, szóval addig az udvaron volt a lovam. Szerencsére nyár volt, így estére csak letakartam. Pár napig ment ez így, aztán költöztünk az új házab, ahol vam neki karám, box, meg egy pálya is. :)
2016. nov. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Legkevésbé a lovász fog ráülni. Azok a szerencsétlenek napi 18 órát lágerolnak,szerintem ideje meg energiája sincs,másrészt meg pont leszarja h még rá is üljön a lovakra,örül ha nem látja már öket pár órára.. Egyébként észre lehet venni,pl nem úgy vannak visszarakva a cuccok ahogyan te hagytad,esetleg nyereghelyes a ló ,ezeken kivül egy lovardában semmi nem marad titokban. Minden előfordulhat ,de ha ezeket szemmel tartod és szúrópróba szerűen jársz,nem tudják kiszámolni mikor mész,akkor elég kicsi az esélye h használják a lovat. A veszély inkább az h nem kap jó bánásmódot amikor nem vagy ott,és valljuk be itt a lovardák 80 százalékánál bértartás címszóval csomagolják be a lehúzást,pénzrablást..
2016. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!