Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van arra lehetőség manapság,...

Van arra lehetőség manapság, hogy segítségért cserébe lovagoljon valaki?

Figyelt kérdés
2016. dec. 1. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Rokonnál, ismerősnél, ismerős ismerősénél...vadidegen lovardában, nem nagyon.
2016. dec. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bp-i agglomerációban lakom, nem messze van egy csomó falu, lovarda. Összehaverkodtam, akivel csak tudtam, így a környékbeli parasztok igásait belovagolhattam, és lovardákban is segítettem (ellés, lovászi munkák, tolmácsolás), cserébe ingyen lovagolhattam. Vállaltam "fontos emberek" lovainak hétköznap való lemozgatását is.
2016. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tele ilyen szarrágó hirdetéssel a lovasok.hu. Alap esetben normálisabb helyeken te kapsz pénzt h belovagold a lovaikat,illetve lelovagold. Itt meg meghirdeti a paraszt h még ő a rendes ,odamehetsz megdolgozhatsz azért h belovagolhasd a lovát,amit később háromszorosáért elad vagy versenyzik vele,te meg mehetsz amerre látsz. Sok ilyen van,kiganézod az egész istállót,tetőt javítasz vagy épp amit rádsóznak ,aztán ha van energiád még felülhetsz egy rozzant gebére ,de csak persze addig mehetsz vele ameddig megszabják.
2016. dec. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen van de nagyon legyél óvatos...

Én is elmentem régen így dolgozni egy kis lovardába. Eleinte még működött úgy ahogy aztán egyre jobban rámszálltak... többet dolgoztam néha már mint a fizetett alkalmazottak. Volt amikor lóra ülni már nem is volt időm vagy erőm ...

Kihasználtak. Lemozgattam a lovakat némelyiket korrigáltam is mivel én akkor már elég jó haladó lovas voltam.S ez volt a fizetség...

Trágyázástól elkezdve csutakolás nyergelés a kezdőket edzettem futószáron etetés itatás.... rengeteget dolgoztam egy idő után már nem lehetett bírni a legjobb indulattal sem :)

Nem ajánlom persze biztos vannak jó helyek is ahol működhet nekem nem volt szerencsém..

2016. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van, de nagyon kevés a korrekt hely, ahol a megbeszéltek szerint folyik minden. Egyrészt tisztázni kell a lovastudásod. Ha oktatásra szorulsz, akkor ezt is le kell tisztázni, hogy abban az időben legyen aki felügyel. Aztán a korodhoz méltó munkát kell végezned. 14 év körüliek ki tudnak almolni pár boxot, nyugisabb lovak ki-be vezetésében, szerszámpucolásban, lócsutakolásban, sepregetésben tudnak segíteni. Kicsit idősebbként már szóba jöhet a szénahordás, lovak felszerelése is. Viszont tisztázni kell, hogy mikor dolgozol és mikor lovagolsz, mert ha túlterhelnek/vállalod magad, akkor erőd nem marad lóraülni. Illetve amint azt érzed, hogy kihasználnak inkább hagyd ott a helyet.
2016. dec. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én lovagoltam ilyen helyen és szerencsére nagyon korrekt volt a tulaj. Ismerősön keresztül találtam a helyet és tényleg annyi volt a feladat, hogy reggel, este megetetek, ha jön csoport túrára, akkor felszerszamozom őket, illetve ha betegek, akkor ápolom őket. Azon kívül annyit lovagoltam, amennyit akartam, ha éppen nem volt oktatás vagy csoport, és szinte mindig találtam alkalmat, hogy legalább egy fél órára kimehessek. Most meg a munkahelyemen van egy ló, a tulaj a gyerekeinek vette, de szinte soha senki nem lovagolja, majdnem minden nap lovagolok rajta egy kicsit munka után.

Szóval nem lehetetlen találni ilyen helyet, én évek óta nem fizettem lovaglásert, de tényleg nagyon meg kell nézni, hogy normálisak-e. Illetve nekem gond volt, hogy kezdő lovaskent magamra voltam hagyva a lóval, ha ingyen lovagolsz, senki nem áll majd melletted, hogy megmondja, mit hogyan kell, de végül csak megtanultam a dolgokat.

2016. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!