Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell ahhoz tennem, hogy...

Mit kell ahhoz tennem, hogy díjlovas lehessek?

Figyelt kérdés

Mióta az eszemet tudom, a ló az életem. Jelenleg is lovásznak tanulok és ha van egy kis pénzem , azt is lovaglásra fordítom. Nemrég harmadik helyezést értem el a D1 díjlovas programon, de már egy ideje érzem, hogy díjlovagló szeretnék lenni, sikereket elérni, az időmet a lovaknak szentelni. Sajnos nincs állandó lovarda, ahova járok, mert amik a közelben vannak , ott nincs profi oktatás, csak felültetnek a lóra és menj, a futószárat nem ismerik még egy ötéves kislányt is engednek szabadon menni, aki életében először ül lóra és még sorolhatnám. Ahova járok lovas gyakorlatra , ott nagyon jó oktatásban részesülök, csak tömegközlekedéssel két és fél óra az út és még az edzést is meg kell fizetni, ami utazás nélkül még menne is...

Szerintetek mit kéne tennem, hogy megvalósulhasson amit szeretnék?

Van esélyem a díjlovas sportágra?



2016. dec. 4. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd le a jogosítványt, vegyél egy tragacsot, amivel el tudsz jutni más helyekre is. Úgy nem leszel buszhoz kötve, oda mész és ahhoz, akihez akarsz. Több munkát is el tudsz vállalni, hidd el, sok múlik azon, hogy 2 órát utazol, vagy fél órát, és még van érdemi másfél óra plusszod.
2016. dec. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így egy ideig kihúzod saját ló nélkül is. Aztán ha már magasabb szinten vagy, kelleni fog saját, amit nem nyúz rajtad kívül más lovas, és nem akadályoz titeket a fejlődésben. De egy ideig szerintem simán megoldható, hogy eljársz jó edzőkhöz, akik biztosítanak neked lovat. Csak tudj eljárni. Tehát: hogy jó díjlovas legyél, kell hozzá idő és pénz, aztán pedig ló, de ez belesorolható a pénz kategóriába 8-)
2016. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. Egyébként a díjlovaglás nincs korhoz kötve, üzheti idősebb és fiatalabb is ?
2016. dec. 4. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem arra van esélyed, ha szorgalmas fazon vagy, és alapos lovastudásra teszel szert, hogy kimenj külföldre dolgozni, ott kis szerencsével lehet tovább fejlődni, a pénzt élére rakni, ésígytovább. Mert ahhoz, hogy sikereket érj el, ahhoz sok pénz kell, a versenyek sokba kerülnek. Egy lóval meg nem is lehet biztos az ember semmiben, egy ló bármikor eltávozhat az örök legelőkre.
2016. dec. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
46%
Versenyszerűen pénzfüggő a dolog. Lovagláshoz nem kell más ,mint pénz és sok idő (minimum napi 1-2 óra) . Sajnos ezeknek a majmoknak nem a tehetség számít,hanem a nyalás és a pénz. Rengeteg bíró pofára pontoz versenyeken,hiába vagy jobb lovas mint a csókosai,de ha azoknak van pénzük jól belovagolt lovakat venni ,mindig is "jobb" eredményeik lesznek. (papíron) . Egyébként ha hobbizol is,de igényes edzőkhöz jársz,van igényed a fejlődésre eljuthatsz nagyobb dolgokig is. Csak az egésznek a lényege ha nincs is pénzed jó vagy egyáltalán saját lóra,akkor is csak hozzáértő edzővel szabad együtt dolgozni a fejlődés érdekében.
2016. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a versenyeredményhez sok pénz kell. Viszont tudást versenyeredmény nélkül is szerezhet. Nyilván jobban mutat egy önéletrajzban, ha le tudja írni a helyezéseit, de szerintem a lovas társadalomban van még hely a "csak" jó lovasoknak is. Annyi kókler oktat, hogy egy nem versenyző profi simán labdába rúghat mellettük.Ha ért hozzá, jó szakembereknél tanult, netán versenyeken is részt vett akárhányadik helyezettként, fog tudni találni állást magának. Illetve lehet belőle profi díjlovas, aki ért a lóhoz. Csak hát nem lesz világbajnok :)
2016. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!