Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő alatt tanultátok...

Mennyi idő alatt tanultátok meg a vágtát?

Figyelt kérdés
ezt úgy értem hogy az első órától ahol már vágtázhattatok, addig ameddig már azt éreztétek, hogy biztosan megy és rendesen ki tudjátok ülni? Heti hányszor lovagoltatok akkor? Tudom, hogy ez személy függő, de arra lennék kíváncsi, hogy nektek mennyi idő volt?

2016. dec. 6. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Heti 1 alkalommal jártam 3 évig. Megtanultam fent maradni a lovon. Lett egy lovam, 2 éve úgy érzem, tudok lovagolni. (heti 5 alkalom):D
2016. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%
Heti 1 alkalommal jártam, és már fél év múlva vágta. Nagyon biztos ülésem van a lovakon.
2016. dec. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Heti egyszer egy óra mellett szükségem volt pár hónapra, hogy egészen biztos legyen az ülésem. Talán fél évnél kevesebb idő volt, nem emlékszem tisztán.
2016. dec. 8. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Régebb ota lovagltam, de csak ügetésben.Az edzőm látta hogy készen állok és mondta hogy kell vágtába ugratni a lovat.Első alkalommal nem ment többször is probálkoztam de nem ment! Következőleg mikor mentem lovagolni megint probálkoztam és sikerült! Azóta a vágtázás gyerek játék a számomra!
2016. dec. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Éveken át tanulgatjátok basszus... hihetetlen. Engem annakidején ráraktak a lóra aztán gyí szőrén... nem is féltél utánna. Lett egy biztos ülésed a lábbaddal fogtad a lovat s nem a kengyelben álltál ...

Aztán persze megtanultál helyesen ülni nyeregben helyesen tartani magad és egyensúlyban vágtázni a lóval..

ó jaj milyen lovas lesz ti belőletek kislányaim :(

2016. dec. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki hová helyezi a lovakat. Legalább valamilyen fokon érző lénynek, vagy eszköznek. Bár rendes pasik a fúrógéppel sem bánnak gondatlanul, nemhogy egy lóval. Futószáron, ahol az ember csak az ülésére figyelhet, van a legkevesebb esély arra, hogy belecsöngessen a szájába, üsse a hátát, tb.
2016. dec. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden nap járok lovagolni 10éve. Van saját lovam is. Nekem 5nap alatt mondta azt az oktatóm anno, hogy már teljesen jó. Először engem is szőrén ültetett fel a lovamra, mikor vágtázni tanultam, utána a többi napon nyereggel gyakoroltuk a tartást, ilyeneket
2016. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én 5 éve kezdtem el tanulni a vágtát,és ami nagyon kifogott hogy le kellett ülnöm tanügetésbe mert ugye könnyű ügetésből nincs vágta,és mire teljesen biztos lett az ülésen ,hát az beletelt félévbe,persze ez ember és lófüggő. Én heti két alkalommal jártam. De ha te már jól is tudsz vágtázni,azt vedd figyelembe hogy minden ló egy személyiség,tehát annyi féle képp kell kiülnöd. Jó persze nagyjából ugyanaz a mozgás de erre nagyon rákell érezni. A legjobb tanács amit adhatok hogy amint a nyeregbe ülsz felejts el mindent és csak a ló legyen CSAK ő!
2016. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
12 eve lovagolok, baba varas miatt hagytam abba 1 honapja. Kb 7 eve vagtazom, de akkor csaknponkn, majusban vettuk meg a lovunkat, rajta tanultam meg normalis tempoju lovon vagtazni. Nekem eltelt egy kis ido, de nem banom. :) 18 eves vagyok:)
2016. dec. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!