Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Militaryról mindent?

Militaryról mindent?

Figyelt kérdés

Elmondanátok egy ilyen 3 napos ugrós,díjlovas és ez a "terepes" verseny hogy megy. Meg versenyre ugye illik fehér,krém színű szettel menni,de a tereprészen az tiszta fekete lesz... Valamint a lótartásról is írnátok egy kicsit? De legfőképpen erről a military dologról. Nyugi nincs lovam de majd szeretnék 1-2 éven belül..

Helyes írás,bocsi

Köszönöm a válaazokat:)



2016. dec. 10. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
1-2 év kevés lesz, ha a gyakorin akarsz megtanulni lovagolni.
2016. dec. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem itt akarok:) 4éves korom óta lovagolok:) csak személyes tapasztalatok érdekelnek.
2016. dec. 10. 19:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha érdekel komolyabban a military akár más szakág mihogyanja szépen elmész olyan edzőhöz, mesterhez aki ezzel a szakâggal foglalkozik.

Lótartás? Ajánlom, itt is, hogy olvass szakirodalmat rengeteg könyv van ezzel kapcsolatban illetve ne itt kérdezz hanem személyesen menj el tapasztalt lótartókhoz kérdezősködj esetleg lóvásárlás előtt állj be dolgozni valahova ahol tapasztalatot szerezhetsz.

Nem így megy az hogy gyakorikérdésekre kiirod hogy hé mondjatok má valamiket a lótartásról..

A lótartásnak akkora irodalma van és annyira bőtartalmú fogalomkör, hogy képtelenség valamit' írni róla.

Nem rossz az elhatározás hogy lovat szeretnél majd de ha meglátod mennyi munka és idő felelős és tudatos lòtartóvá válni szerintem azonnal elveszted érdeklődésed a téma iránt.

2016. dec. 11. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már olvastam 6szakirodalmat monty robertset is. Meg a lovardába gondoztam egy hétig egy lovat... Csak gondoltam kérdezek hogy nem is tudom... Biztosra menjek.:). Military edzőt hol találok. Tudom én is rá tudnék nézni googleba de esetleg nektek bevált érdekelne.. Valamint aki volt militaryn az hogy zajlot? Oda mentél ês már verseny? A lónsk adtak helyet a három napra? Ilyesmik... Az edzőmmel már lovagoltam be egy csikót meg voltam egy belovagló szakon bábolnán..majd csikót szeretnék. De a militaryról nem tudok sokat..
2016. dec. 11. 08:22
 5/7 anonim ***** válasza:

"Meg a lovardába gondoztam egy hétig egy lovat"

Ezt ha visszaolvasod te is meglátod, milyen szarul hangzik. Egy hétig? Komolyan? Ha több időt töltesz el lovardákban, segítesz, dolgozol, lovagolsz hallani fogsz arról, hol vannak versenyek, mikor, hogyan kell ezeknek utána nézni. Talán társaságot is találsz, akikkel ki tudsz menni megnézni személyesen hogyan zajlik egy military. Mi hiába írjuk itt le pár mondatban, rengeteg kérdést fog hagyni benned minden válasz. Azt se tudod, hogy konkrétan mire vagy kiváncsi. Ha jársz lovardába, megint nem értelek, hiszen az edződnek ezeket tudni kell.

2016. dec. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért mert addig engedték.... Aztán haza jött a gazdája.. De a militaryról írnátok? Pls.
2016. dec. 13. 07:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát Monty Roberts - féle szakirodalom tök jó, csak nem a militaryra.


Az inkább a a lovak természetes viselkedésén alapuló bánásmódot, ill. a lovak saját nyelvezetét (equus - már Pataky Kata után)jeleníti meg, ami biztosan hasznos lehet a military - ban is, csak nem sok köze van hozzá.


Az 1. nap a díjlovaglásé, a 2. nap a terep - akadály lovaglás - míg az utolsó nap a díjugratásé. Ugyanazzal a lóval kell teljesíteni mindhárom versenynapot. A militrary főként csapatsport, tehát egyénileg csak úgy nem lehet odamenni, hogy versenyezni szeretnél a lovaddal. Bár nem hivatalos versenyeken ez is elképzelhető...

Minden versenynapnak az adott sportágra jellemző - és kötelezően előírt versenyöltözéke van, azt tessék majd viselni. Eben a szövetség szabályzatai valamint az adott versenykiírás az irányadó szakirodalom.


Nagy vonalakban ennyi...meg sok más, ami most nem jut szembe...

2017. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!