Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a különbség a sima csikó...

Mi a különbség a sima csikó és a kétszertört zabla között?

Figyelt kérdés
3 éves csikómat most sima olív zablával lovagolom, de nem tudom, hogy jobb lenne-e neki inkább egy kérszertört. Miben különbözik?

2016. dec. 11. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Attol fugg, hogy melyiket szereti jobban a lo.

Az egyszertortben elegge eros a diotoro haras ugyebar, sokan ezert nem kedvelik. A szar hatasba hozatalaval a ket kar osszecsukodik, ezaltal beleall a lo felso szajpadlasaba.

A Ketszertort par ember szerint lobaratabb, mert ott nincs diotoro-hatas, viszont ott az a "hatrany", hogy jobban ossze tudod fogni a lo also allkapcsat vele, jobban rasimul a csontra, ergo az meg az alsot szorotja meg.

En eddig egyszertorttel lovagoltam a lovat, de most tervezek valtani ketszertort palcasra, hatha azt jobban kedveli...

2016. dec. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kétszertört egy kényelmesebb,finomabb zabla,puha lovakhoz jó választás.
2016. dec. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jobban fekszik a kétszertört.

Külföldi tanulmányban olvastam hogy az egyszertört szúrhatja nyomhatja a ló szájpadlását ahogy az első is írta a "diótörő hatás" miatt. Összecsuklik a törèsnél az a baj.

Én évekig azt használtam nem volt gond vele de mostmár inkább kétszertörtet használok.

Csikónál pláne jobb a kétszertört mert puha marad a szája és nem társul rossz élmény sem a zablához ;)

2016. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hú szuper...akkor zablaváltás :) az lenne még a kérdésem, hogy nagyon fölösleges lenne-e kétszertörtből valami különleges fajta? Úgyértem, például néztem egy Harry's Horse kék levegő páratartalmával dúsított zablát, vagy alma ízűt, illetve a Stübben Golden wingset...ezekről mi a véleményetek? Megéri ilyet venni? Vagy maradjak a sima egyszerűnél? (Persze a 2xtörtön belül)
2016. dec. 12. 22:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Az almaízű egy marhaság az én lovam nem törődött vele.

A levegős az ok és a stübben az már profi ha van rá pénzed nyugodtan beruházhatsz ilyen modernebbekre. De az egyszerű simával is nagyon jól elboldogulsz te tudod.

2016. dec. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Beszélek az edzőmmel, köszönöm a válaszokat 😊
2016. dec. 13. 15:52
 7/11 anonim ***** válasza:
stübben golden wings hatalmas találmány. nem tudom ló tud-e imádni zablát de amióta váltottam hamarabb beleenged, nem ellenkezik, nem kapja fel a fejét. az biztos, hogy nagyon kényelmes neki és lóbarát nagyon :)
2016. dec. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdemes próbálgatni, már csak azért is, hogy lásd, van-e preferenciája a lovadnak és mi az, melyikhez lép oda szívesen, de nem fekszik rá, illetve nem is kerül mögé.

Amelyik ló nem kedveli a nyelvén a nyomást, az nem fogja kedvelni a kétszer törtet sem, illetve előfordulhat az is, hogy a középső elem mellett a két szélső elem ahogy elmozdul amikor oldalra hatsz és, nyomja a hordászt.


Egyébként ha nem hátrafelé hatsz a kezeddel és főleg nem erősen, hanem felfelé végzed a félfelvételeket, akkor nincsen diótörő hatás, mert nem húzol, ergó a zabla nem szorítja össze a ló állkapcsát. Mégiscsak a jó kéz a legjobb zabla, de azért érdemes ezt-azt kipróbálni. Arra figyelj, hogy a zabla ne legyen túl nagy, mert minden fent felvázolt problémát felnagyít, ha nem illeszkedik jól a ló szájába, mert oldalra el tud mozdulni. A golden wings kicsit olyan, mint egy D, oldalirányból stabilabb, emellett nagyon menő is. :D

2016. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

egyik ló sem imádja a zablát...

a hároméves csikóra még felülni sem kellene, nemhogy zablával, de anélkül sem... maximum földről kellene vele dolgozni, kapicánnal, kapicánnal belovagolni, s utána betenni a zablát... egybe', rugalmas, szilikonos vagy gumi, nem tól vastag darabot (pl. happy mouth), vagy ugyanilyen, 360a ló szájában ugyanis a nyelvén kívül semmi másnak nincs helye... a speciális zablákat pedig, nemhogy csikónál, de 'öreg lónál' is kerülném... felesleges...

2016. dec. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
na a fele lemaradt, van egy 360 fokban elfordiló csuklójú, zablatípus, center revolver fantázianévre hallgat, többféle is van belőle - ott is a gumisat, szilikonosat venném
2016. dec. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!